Mesajı Okuyun
Old 22-01-2012, 16:41   #38
janveljan

Dikkat

Alıntı:
Yazan mehmetcansiz
sayın Meslektaşım; Haklısınız yayınladığım tasarıda muhafaza sınırı 400 TL gösterilmiş ama Adalet Bakanının yaptığı açıklamada bildirdiği ise brüt asgari ücretin 5 katı olarak açıklandı, demek ki hükümet tasarıda değiklik yaptı en son metine henüz ben de ulaşamadım. Sayg..

Kanun Tasarısının son hali Adalet Bakanlığı'nın sitesinde yayınlanmış. İlk tasarıdaki 400. TL lık muhafaza sınırı asgari ücretin 5 katına çıkartılmış.

Bu 10 katı artışın gerekçesi ne ? Keyfimiz öyle istedi.Biz yaptık oldu.

Aşağıdaki linkte karşılaştırmalı olarak yapılmak istenen değişiklikleri inceleyebilirsiniz.

http://www.kgm.adalet.gov.tr/yargita...020-1-2012.pdf

Yargı hizmetlerini güya etkinleştime iddiasındaki bu tasarının icra hukukuyla ilgili kısmına ilişkin yetkililere şunu söylemek istiyorum;

Adalet bakanlığının pek değerli cevval bürokratları, bir sürü zaman ve emek harcayarak o gri hücrelerinizi boş yere telef edeceğinize iki cümlelik bir kanun değişikliğiyle de amacınıza ulaşabilirdiniz,

"İcra müdürlükleri kapatılmış olup,ihkakı hak serbest bırakılmıştır. Alacaklıların alacağını almak için ayağa sıkmaları,işyeri kurşunlamaları,kafa göz yarmaları dahil her türlü fiilleri ihkakı hak kapsamındadır. ."