Mesajı Okuyun
Old 20-09-2011, 15:05   #12
hukukbilgisi

Varsayılan Ay ve Ayrılık

Ay ve Ayrılık

Daha önceki yazılarımızda vurguladığımız üzere, güncel gelişmeleri ayrılmalarımızda kullanmayı öğrenmeliyiz, değerli okurlar. Eğer güncel gelişmeler bir işimize yaramayacaksa, neden takip ediyoruz ki zaten onları?

İşte böyle günceli takip edeyim derken, her zaman olduğu gibi yolum gene internete düştü sevgili ayrılık sevdalıları. İnsanoğlunun Ay’a adım atışı, demleme miydi, yoksa sallama mıydı sorunsalı yeniden gündemimize girmişken, bu fırsatı kaçırmıyor ve ayrılık düşlerimizin gerçekleşmesi için nasıl kullanacağımıza hemen bakıyoruz.

Değerli erkek okurlarımız, mehtaplı bir gecede eşleriyle deniz kenarına insinler. Elele tutuşup mehtaba doğru baktığınız esnada ve bir adet kırmızı gülü eşinize sunduktan sonra konuşmanıza başlayabilirsiniz:

“Amerikalıların Ay’a çıkması uydurmaymış mınakoyim.”

43 yıllık hayat tecrübeme dayanarak söylüyorum, bu sözünüz üzerine hiçbir kadın sizinle evli kalmaya tahammül edemez. Bu cümleden hemen sonra terk edileceğiniz kesinse de, kimi kadınların şaşkınlıkla cümlenin devamını bekleyebileceğini varsayabiliriz. O halde durmak yok, lafa devam...

“Bu ne demek karıcığım, biliyor musun?..”

Bu soruya bir cevap beklemeden devam etmeyi tavsiye ediyorum...

“Sovyetler Birliği, ilk insanlı uzay aracını uzaya gönderdiğinde, Amerikalılar da buna Ay’a insan çıkararak cevap vermişti. Şimdi bu olayın mizansen olduğu ortaya çıktı. Demek ki, Uzay rekabetinde Sovyetler hâlâ önde sayılır... Fakat Sovyetler Birliği de hayli zaman önce dağıldı... Tanrım, bu ne zor bir bilmece”

Efendime söyleyeyim, mehtaplı bir gecede, romantik sözler bekleyen bir kadının böyle bir cümleye muhatap olduğunda nasıl bir tepki vereceğini kestirmek hayli zordur. Ancak, vereceği en hafif tepkinin, ertesi gün boşanma davası açmak olacağını söyleyebiliriz.

Mehtaplı gecemizi aşağıdaki cümleyle nihayete erdirebiliriz:

“Var ya, benim tahminime göre Amerikalılar aslında Ay’a değil Mars’a indi. Ama o tarihte insanoğlu böyle bir olayı kaldıramayacağı için Ay’a indik diye milleti kandırdı...”

Yazımıza son verirken, ayrılmak isteyen okurlarımıza, yaz aylarının uzun mehtaplı gecelerini kaçırmamalarını öneriyoruz. Ayrılma işini erken bitiren başarılı ayrılganlar, ileride ayrılabilecekleri yeni bir aday bulmak üzere diskolara doğru rotalarını çevirebilirler.