Mesajı Okuyun
Old 09-09-2003, 10:09   #3
emirhan

Ben avukat değilim ve soruya da katkıda da bulanamayacağım, fakat herkesin bu Bonusculara karşı uyarmak istiyorum. Çünkü bu Bonuscular her gelene geçene Kredi Kart verdiği için, batak oranı çok yüksek olup, bu kaybı da dürüst vatandaşlardan çıkarmaya çalışıyorlar. Ben 15 seneden beri kredi kart kullanıyorum ve şimdiye kadar Kredi kartımdan hiçbir zaman Nakit para çekmemişimdir ve hiçbir zaman gecikme faizi ödememişimdir. Kısacası, ben Kredi Kartın avantajlarından faydalanıp Bankaya para mı kaptırmamışımdır. Fakat benim gibi tilkiden bu Bonuscular geçen ay 18 milyonumu kaptılar, bunu nasıl yaptıklarını size anlatayım; 3 ay önce bana ve eşime Premium Bonus kart geldi, yanındaki yazıda şöyle yazıyordu, siz bu yeni Bonus kart ile daha çok bonus kazanacaksınız ve eski Bnus kartlarınız da 2 ay sonra iptal olacak. Bizde heee dedik, bu aynı YapıKredinin Goldkartı gibi olacak, eski karttaki bakiyeler bu yeni karta devir edilecek. Ben de eski Bonus kartın ek kartın ödemelerini fazlasıyla yapıp, kartları imha ederek 3 ay kullanmadım ve tatile gittim, geldiğim de bir baktım ek kartın dökümü gelmiş, 137 milyon taksit varmış ve bu zamanında ödenmediği için aylık 18 milyon küsür gecikme faizi uygulanmış. Hemen bankaya gittim durumu sordum, hani eski Bonus kartları 2 ay sonra iptal edecektiniz. Onlarda ek kartın taksidi devam ettiği müddetçe o kart iptal edilmiyormuş dediler, ben dedim ki İş Banksında ve Yapı Kredide öyle değil ama, onlar eski kartların bakiyesini yeni karta devir ediyorlar.Cevap ise aynen şöyle; “onlarda öyle bizde de böyle”, o zaman hemen “Haklı Müşteri hattını” aradım fakat onlarda görüştüğümde onların aslında her zaman kendilerini haklı olduğunu göstermek için kurulan bir Birim olduğunu fark ettim. Ayrıca bu durumu yazılı olarak “Haklı Müsteri hattını” na mail ile gönderdim. O birim bugüne kadar cevap vermeyi bile tenesül etmedi, zaten ne cevap verebilirler ki, “evet biz sizi kazıkladık, sizi kandırdık, sizin 18 milyonunuzu nasıl kaptık ama mı diyecekler, yani bana bu Bonuscular da cevap verecek yüz bile yok. Benim herkese tavsiyem; Kredi Kartını kolay kolay herkese vermeyen, çok bilgi isteyen ve düşük kredi kart limiti veren Atatürk’ün kurduğu İş Bankasından Maksimum Kredi Kartı alınız. Aman Bonusculara dikkatli olun!!!!!!!!!!!