Mesajı Okuyun
Old 30-10-2003, 16:55   #8
SERDAR ÖZEL

Varsayılan KONUNUN SON HALİ - SERDAR ÖZEL

Arkadaşlar Merhaba,

Benim konum hakkında yorum yapan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.. Ben olayı biraz daha büyük tutup olayı BDDK' ya götürüp Garanti' yi BDDK' ya şikayet ettim. Olay 1 hafta sonunda çözüldü. Banka tüm alacağından vazgeçti. Bunu yazılı olarak da istedik .. Ve anneme yolladılar bu kağıdı. Admin beyin işaret ettiği gibi gerçekten de bankalar istediğinden zorla almaya çalışıyor ( bizden olduğu gibi .. ama baltayı taşa vurduğunu anlayınca 180* çark edip tükürdüğü tükrüğü yalamak zorunda kalıyor ) , tanıdığı müşteriye telefon bile ettirmiyor. Buradaki komik olay ; banka yetkililerin " imza önemli değil, önemli olan kartın fiziki olarak orda olup olmamasıdır, eğer kart ordaysa sorumlu sizsiniz " gibi dayanağı belli olmayan saçma bir iddia ile ortaya atılmaları. Ben " dinsizin hakkından imansız gelir " mantığı ile hareket ettim. BDDK' ya şikayet etmek inanılmaz bir ataktı. İnanın neye uğradıklarını şaşırdılar. Kendilerine biz kart çalındıktan sonra 1,5 saat içinde çalıntı haberini verdiğimizi, alışverişin bu 1,5 saat içinde yapıldığını 2 ayrı farklı zamanda yazılmış dilekçe ile bildirdik. Bizi 6 ay boyunca " tamam bilgi topluyoruz merak etmeyin, büyük ihtimalle lehinize sonuçlanır dedikten sonra ; kusura bakmayın bizim uzmanlar sizin aleyhinize karar verdi, borcu bir zahmet faiziyle birlikte ödeyin " dedikleri için olayları bu kadar büyüttük. Şunu da herkes bilsin; bu konularda YKB inanılmaz pozitif ve müşterisini inanılmaz tutmakta. Garanti ise tam bir rezalet abidesi inanın buna lütfen .. Ve inanmayacaksınız ama; annemi " Biz BDDK' dan arıyoruz, biz olayı inceleyeceğiz, ama lütfen siz önce borcu bir ödeyin " diyecek kadar şahsiyetsiz ve karaktersizler. Annem peki telefon numaranız nedir dediğinde ise ( BDDK' nın nedir diye soruyor annem ) Garanti bankası haklı müşteri hattının telefon numarasını vermişler. Yani yalanları yalan bunların. Amaç böyle insanları yalan telefonlarla kandırıp parayı yatırttırmak. Ama dediğim gibi balta taşa geldi. Bundan sonra siz siz olun Garantinin yakınından bile geçmeyin. Hak yerini buldu. Antalya' da zaten dava açıldı. Onlar her ne kadar alacaklarından full vazgeçtiyse biz birde adaletten şamar yemeleri için bu davadan vazgeçmedik. Dava Antalya Tüketici mahkemesinde açıldı. 1 aya kadar dava başlıyacak. Ben istanbulda olduğum için takip edemiyeceğim ama inanın takip edebilseydim bizati, bunların bankacılık yapacak suratları kalmazdı.. Özetle çok ucuz kurtuldular benden. Yatsınlar kalksınlar BDDK' ya dua etsinler. !!!!!!!!!!