Mesajı Okuyun
Old 05-10-2009, 23:18   #20
eser_29

(X);sizin ima ettiğinizi umduğum şekliyle gayet "saf"tır. Buna benzer bir vak'ası daha olup onu da satış vaadinden bulunan bir başka müteahhit'in dairesinin tapusunun yarısını alaraktan kendinden beklenmeyecek feraset örneği sergilemiştir Dolayısıyla kendisini kınamayıp bunca badireden sonrada olsa hukuki menfaatini koruma adına gösterdiği çabadan dolayı toplumumuza kazanma yolunda desteklerinizi bekliyorum )

Mahalle Dedikodusu'nun etkisi üzerine sizin deneyiminiz veya bilginiz benden fazlacadır; (X) söz konusu dairelerin olduğu inşaat alanına gidip gelirken orada gerek arsa sahiplerinden gerekse diğer 3.kişilerden (müteahhit'le kendisi gibi arsa satım vaadi sözleşmesi yapan.) edindiği bilgiyle böyle ir sürecin olduğunu sonradan öğrenmiş ve dairelerin bazılarına haciz konulduğunu, dolayısı ile kendi hak ettiği daireninde başkaca kişiler tarafından haciz marifetiyle yok olacağı korkusu ancak ve ancak şu 2 haftadır hasıl olmuştur.

(X)'in iyi niyeti konusunda sizleri temin ederim. Bu konuda kafanızda herhangi bir soru işareti kalmasın; zira eldeki yazılı sözleşmelere göre her ne kadar 4 daire alacağı var gözükse de müteahhit ile arasında yaptığı "sözlü" sözleşmeye göre takas ettiği bir daireyi mahkemede "KUL HAKKI" mucibince istemememizi özellikle belirtti. Yani hukuken daha kendi 3 dairesini bile alması zor olsa da nefsi olarak "İNTİKAM" duygusuyla hareket edip 4 daire talebinde bulunabilirdi.

Bu dosya müvekkilim tarafından olduğu kadar benim tarafımdan da ilgi çekici olacaktır. Zira (Z) ile aynı hukuki yolu izleyeceğimizi düşünüyorum. Dolayısıyla bir çok hususta o dava dosyasından yararlanıp hukuki süreci hızlandırabileceğimize inanıyorum. Mesela keşif raporunu o dosyadan talep edebiliriz sanırım,değil mi ? Dolayısıyla bu bize zaman ve para konusunda epeyce tasarruf sağlayacaktır.Ayrıca (X) acaba tapuda haciz koydurmamış olsa da benim dairemi mahkemede istemiş olabilir mi şüphesindedir. Ki bu şüphede haksız değil sanırım.

1. Sözleşme için Tüketici Mahkemesinde tapu iptal-tescil talebi veya bu mümkün değilse bedel talepli terditli bir dava;

2. sözleşme için ise asliye hukuk'ta "sebepsiz zenginleşme" nedeniyle alacak talebinde bulunmamızı mı tavsiye ediyorsunuz ? Şöyle birşey sorayım; 2.sözleşme için önce icra yoluyla takipte bulunsak ve alacağa itiraz edilmezse kesinleşip daha hızlı haciz yoluna geçsek; eğer itiraz olursa itirazın iptali ve dolayısıyla %40 icra inkar tazminatı talebinde de bulunsak olmaz mı ?