Mesajı Okuyun
Old 10-08-2008, 19:15   #1
Konuk

Dikkat anne ve babamın evliliği

annem 60 babam 61 yaşında,16 ve 17 yaşlarında evlendirilmişler.annem devlet memuru , babam ssk emeklisi.Bbabamın üzerine 1 ev, annemin üzerine emekli olunca aldığı 1 ev var.Babam üzerine bankalarda yüklüce hesaplar var.Onlarıda şöyle biriktirdi,biz 3 kardeşiz,bizim eğitimimize giyinmemize, beslenmemize hiç harcamadan tüm kazançlarını yıllarca biriktirdi.sadece annemin maaşı(onunda bi kısmını ben yüksek okula gidene dek elinden alıyordu)bizleri büyüttü geçindirdi.Bunların yanı sıra, bizim küçüklüğümüzden beride evde her zaman bizlere ve anneme karşı şiddet vardı.Bu şiddet hala sözle anneme ve yeri geldiğinde bizlere devam etmekte.hepimiz evliyiz, ama annemizin babamızın evine rahatça gidip ziyaretimizi vs. yapamıyoruz, bizler evden çıktıktan sonra anneme küfürler , bizleri aşağılamalar v.s. oluyormuş.Annemde dayanamıyor tabii.Aslında kurtulmak istiyor annem, ama haklarını bilemiyor, bunca sene ben çalıştım uğraştım,çekip gidemem diyor.Halen evin giderleri v.s.annem tarafından karşılanmakta.Kuruş para harcamıyor biriktirmeye devam ediyor.Bunada razı annem ama hakaret vs., kendi harcamalarını rahat yapamaması,yani kendi maaşını bile rahat harcıyamıyor,elektrik açılamaz akşamları, kombi fazla kullanılamaz kışın,telefonla istediği gibi konuşamaz annem, istediği bir ev eşyasını alıp eve getirtemez v.s v.s., bana göre babam hasta bi insan.Ama kabul edip dr.gidecek falan değil.arada olan bize oldu,geleceğimize oldu ve olmakta.Mirasınıda kızılaya bağışlayacakmış bu lafta tehdit sürekli anneme söylüyor.Ondan para pul isteyende yok.Ama anneme biraz huzur, bizlere huzur bizim amacımız.Sizlere sormak istediğim ; annem nasıl olaysız bu adamdan ayrılabilir, maddi olarak annemin hakları nelerdir,(bazen ben bile tazminat davası açayım, en kıymetlisi parası ya,ancak öyle hakkımı korurum diye düşünüyorum),annem babamdan korkuyorda beni rahat bırakmaz diyor.Ne yapabiliriz lütfen cevaplarsanız sevinirim, teşekkürler, kolaylıklar...