Mesajı Okuyun
Old 12-08-2020, 16:06   #729
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Işık Behrem
Eh Pandemi süreci biraz okuttu! İş için yolda geçen 1-2 saatlik vakti daha kıymetli, keyifli işlere ayırdım.

Nelere değdi yüreğim bir bakınca;

*Emrah Serbes - Müptezeller ; Okumamak kayıp değil, okumak bir şey katmadı,çerez niyetine...

*Buket Uzuner - Ayın En Çıplak Günü;
Buket Uzuner'in genel tarzından başka bir kitaptı, bilmesem O yazdı demezdim, bence dönemine göre iyi bir kitapmış.

* Don Miguel Ruiz - Dört Anlaşma (Toltek Bilgelik Kitabı);Ne kadar abartılmış bir kitapmış, yıllardır inat edip okumamıştım fırsat bu fırsat okuyayım dedim ama haddinden fazla abartılmış bir kitap.

* Saklı Kalan - Ahmet Telli; Sanırım Ahmet Telli'nin en kötü şiirleri bu kitapta toplanmış ki kendisi çok sevdiğim bir ustadır. Çocuksun Sen şiiri gönlümü fethetmiştir.

* Hubert Reeves , Jöel de Rosnay, Yves Coppens - Dünyanın En Güzel Öyküsü : Kökenlerimizin Gizleri ; Bizim ve dünyamızın öyküsü. Dili ve çevirisi berbattı ancak kitap değerli bilgiler içeriyor.

* Nilay Örnek - Bütün İyiler Biraz Küskündür
; Pandemi döneminde bana en iyi gelen kitaplardan birisi idi. Su gibi okunuyor, edebi kaygısı yok, çok eski bir arkadaşımla sohbet edip geçmişi yadediyormuş gibi hissettirdi. Kitabın ismi ve kapak seçimi harika, okuyunca anlıyorsunuz.

* Engin Geçtan - İnsan Olmak;
Ah bu kitap ah! Okurken beni defalarca vuran, dönüp dönüp tekrar okuyup satırlarını çizdiğim. Kadın-erkek ilişkilerinin ele alındığı bir bölümde hafif bir rahatsızlık duysam da kitabın ve yazarın aslında söylemek istediklerine dair sonda, Epilog bölümünde çok özet bir bilgilendirme mevcut. Dolayısıyla beni rahatsız eden bölümlerde fikirsel değil de konuyu aktarım hatasından kaynaklı bir eksiklik olduğunu sezdirdi. Kafa açıcı!

*Muriel Barbery - Kirpinin Zarafeti;
Sanırım yine çeviri kurbanı oldum. Hikaye tatlı, güzel ama çok bir şey kattı mı, hayır!

*Daniel Goleman - Duygusal Zeka ; Bu kitaba 2 yıl önce falan başlayıp bir türlü bitiremiyordum. Aslında değerli bir kitap ama o kadar çok istatistik bilgisi veriyor ki hele ki son kısımlarda, okumak çok yorucu hale geliyor. Yine de okunması gereken kıymetli bir kaynak. Zaten Daniel Goleman bu konunun üstadlarından.

.Kıskançlık smileyi