Mesajı Okuyun
Old 18-09-2007, 22:44   #26
tarde.sed.tute

benim bu sene yurtta 4.senem..bir sene hazırlık okudum ve şimdi 3.sınıfım..ben istanbulda değil eskişehirde okuyorum..o yüzden istanbuldaki ve eskişehirdeki yurtların özellikleri ve fiyatları eminimki farkılıdır ama genel olarak karşılaştırmak gerekirse şunları söyleyebilirim..ben devlet yurdunda değilim..özel bi yurtta kalıyorum ve 2 kişilik odadayım..ama siz de bilirsiniz hukuk okuyorsanız ve özellikle sınav dönemindeyseniz en çok ihtiyacınızın olduğu şey sessizliktir..çünkü dikkatinizi dağıtmadan uzun süre ders çalışabilmeniz,okuduğunuza odaklanmanız ve kavramanız gerekecek..bunun için de konsantre olmanız..yeri gelecek bazı şeyleri ezberlemeniz gerekecek ve bunun için yüksek sesle defalarca tekrar edeceksiniz belki de..en azından ben kendi adıma konuşayım ben sessiz bi şekilde okuyamam hemen uykum gelir..o yüzden hafif fısıltıyla okurum..onun içinde odada yanlız olmam gerekiyor..oda arkadaşım da ders çalışırken benim sesli çalışmam büyük haksızlık..2 kişiyken bile çalışmak zorken 4-5 kişilik odada hukuk okumak çok daha zor olacaktır..ama ben eve de pek sıcak bakmıyorum..evin sorumluluğu çok fazla..hem o yükü taşımak hem ders çalışmak bana zor gelir..yarına yetişmesi gereken yüzlerce sayfa varken yemek yapamamüstelik ben bayanken bu zor geliyor..bence sizin için ev şartları daha zor..hem ders çalışmadığınız zamanlar ev sıkıcı olabilir..yurt ortamı demek kalabalık demek ki bu da bir sürü arkadaş demek..bana kalırsa ne yurt ne ev derim ben..en güzeli özel yurt ve en fazla 2 kişi..tabii istanbul gibi bir şehirde bunun ne kadar pahalı olabileceğini tahmin ediyorum..maddi durumunuz nedir onu da bilmiyorum..ama illaki bi seçim yapmak gerekirse devlet yurmu mu ev mi diye..tüm zorluklarına rağmen ev derim..hukuk fakültesini kazanmak da,kazandıktan sonra okumak da,mezun olduktan sonra icra etmek de gerçekten zor..hepimizin allah yardımcısı olsun diyorum