Mesajı Okuyun
Old 21-11-2019, 21:45   #1
Konuk

Soru Boşanma Davası Dilekçesini Islah haricinde tamamen değiştirme imkanım varmı:?

Şu an görülmekte olan boşanma davam.Avukatımın isteğim dışı yazdığı ve değiştirmesini istediğim halde değiştirmediği.Üstelik delil ve tanıklarım olduğu halde bunları sunmadığı bir dilekçe ile devam ediyor.2017 Mayıs ayında açılan ve Avukatım tarafından bilgi verilmeden cevap ve cevaba-cevap dilekçeleri de verilmiş.Benim bunların hiç birinden haberim yok.Tanık ve delil sunma süresi de geçmiş.Tensip tutanağı tutulmuş. Öncelikli sorum.Avukat hakkında savcılığa suç duyurusu yaptım.Dava da açmam gerekiyor mu? Asıl sormak istediğim.Dilekçem isteğim doğrultuda hazırlanmadı.Üstelik delil ve tanıklarımda sunulmamış.Islah yolu bir kereye mahsus olduğu söyleniyor.Islah yapmadan dava dilekçesini yeniden yazmak istiyorum.Avukatım tarafından maduruyetimi ispatlama imkanımda var.Şu anki dilekçemde belirtilen konularda dahil olmak üzere yeni bir dilekçe ile davamı yeniden açma imkanım varmı?Bu durumda Delillerin 6 aylık süresi durumu nasıl olur?