Mesajı Okuyun
Old 24-03-2009, 19:32   #10
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
Sayin Ufuk,

Cok Tesekur ederim yanitlariniz icin, gercekten aydinlatici.

Yurt disinda yasiyorduk ailece (esim cocuklarim,ben) fakat anlasmali bosanmaya karar vermistik, hersey yolunda idi. Ve Esimin ailesinin yanina yerlestim bir kac ayligina (esimin sartiydi). Fakat iyi niyet sandigim bu durum tam aksine degisti, bu konuda aldatildim, kandirildim. Simdi ise evden cocuklarimi birakip gideyim diye psikolojik siddete maruz kaliyorum. Herseye ragmen cocuklarimi birakmadim. Esimin ailesinin kendi evi 3-4 katli, kiracilarida var. Bu durumdada yine bu binada dairelerden birinde oturma hakkim varmi?

Tesekkurler.

Sayın Katılımcı;

Aynı evde yaşamakta olduğunuz kişilerden kayınpederin ve kayınvalidenin gitmeniz için yaptıkları manevi şiddettir. Görmekte olduğunuz bu eziyet gerekirse doktor raporu ile de kanıtlanabilir. manevi şiddet de iz bırakır çünkü.

Bu anlamda 4320 sayılı yasanın yukarıda örnek olarak sayılan önlemlerinden birini veya bir kaçını talep edebiliceğiniz gibi, sizin, çocuklarınızla emniyetli olarak kalmanız için nasıl bir tedbir gerekiyorsa onu da talep edebilirsiniz. Örneğin, sizlere eziyet eden insanların evden uzaklaştırılmaları, halen oturulmakta olan evin ve eşyalarının sizlerin kullanımına özgülenmesini talep edebilirsiniz.

Alıntı:
Bu durumdada yine bu binada dairelerden birinde oturma hakkim varmi?

Sayın Katılımcı; bu daireler anladığım kadarı ile kiracılar tarafından kullanılmakta, bu durumda sizin ve çocuklarınızın yararlanmalarına tahsis edilmeleri mümkün gözükmüyor.

Boş olduklarını düşünürsek de; birinin size ve çocuklarınızın barınması için özgülenmesi talep edin diyeceğim..Yargıç vicdani kanaatine göre bir karar verecektir..Red edilmesi halinde temyizi mümkün olmayan kararlardır.

Saygılar.