Mesajı Okuyun
Old 19-04-2008, 12:19   #1
ezgi48

Varsayılan Tutuklu MÜvekkİlİn Kendİ Avukatini Şİkayetİ

Sevgili site dostları,tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacımın olduğubir sıkıntı ile karşı karşıyayım.
Dört ay önce,marmaristen geldiklerini söyleyen,biri yabancu uyruklu iki kişi arkadaşlarının tutuklandıklarını söylediler,hırsızlık suçından solayı,ben dosyayı incelemem lazım demeye bırakmadan,güvendiklerini,acilen dönmeleri gerektiğini beyanla,hırsızlık suçu şu soruşturma dosyası için diye söleşme imzaladık,ilerleyen günlerde,cezaevine noterle gittik vekalet aldık,dosyaya evraklar yağmaya başladı,hırsızlık diye tanıtılan suçun,nitelikli dolandırıcılık olduğu,benle sözleşme yaparken verdikleri ismin arkadaşlarının gerçek ismi olmadığını,kişinin başka kişinin bilgilerini vererek,savcılığı,nöbetçi mahkemeyi yanılttığını,beni yanılttığını söyleyebilirim,gelen parmnak izleri ve dosyaya yığılan evraklarla,adamın onlarca dosyası olduğu,üzeindeki ehliyetin bile sahte oduğu,başka isimler adına kartlar taşıdığı,turistik yörelerd,atm önünde kredi kartı dolandırıcılığı yapan,banka hesabı boşaltan bu nevi pek çok suçtan arandığı anlaşılan kişiler olduğu ortaya çıktı.
Şimdi şahısla görüşemeye mükerrer kereler cezaevine gittim,bana bilgi vermiyor,uzmanlaşmış,içerde ceza kanununu,cmk yı yalamış yutmuş boşlukları çok iyi biliyor,ne olduğunu anlayamadığım karmaşık bağlantıları ve adamları var.
bana tek dediği benim mahkememi açtır,duruşma günümü al,bana soru sorma,soruşturma devam ediyor arkadaşlar,pek çok soru işareti var,beyanları çelişkili,suçun niteliği,vasfı tayin edilemiyor,dört aydır tutuklu,bu hafta beni ve savcı beyi adalet bakanlığını şikayet etmiş,beni bu salı da antalya barosuna şikayet etcekmiş,dosyayı savcı beyde bilerek kasıtla açık tutuyormuş,bende onu savunmuyormuşum,görevimi ihmal etmişim.Azil edilmedim bu arada,istifa etsem?kafaç çok karıştı
Bu olay beni çok üzdü,ilk kez bir şikayetle karşı karşıya kalacağım,neler yapabilirim,nelerle karşılaşırım böyle bir durumda,çok teşekürler şimdiden