Mesajı Okuyun
Old 22-02-2011, 20:11   #71
Burak Ülker

Alıntı:
Yazan Av.Özlem PEKSÜSLÜ
Ben bir de şu açıdan bakalım diyorum tamam emeğin karşılığı değil ama iş öğreniyoruz.Bu çok önemli bence.Maddi açıdan bu sureçte bir doyum elde edilmeyeceği çok açık zaten.
Ben stajımı bitirdikten hemen sonra büromu açtım.Çok zorlandım çünkü dosya hazırlamayı bile bilmiyordum.Stajda belki defalarca dosya hazırlamıştım ama işin başına kendim geçince başka oldu.İşte bu hayel kırıklığı,çaresizliğin maddi boyutu yok.Hala bile kendimi geliştirebileceğim bir yer olduğuna inansam mesai saatlerim dışında seve seve ücretsiz çalışırım.
is ogrendigimiz konusunda size fazlasiyla katiliyorum fakat asil su acidan bakmamiz lazim:biz bu isi herhangi bir buroda ogrenebiliriz.tipki bir ciragin isini ogrenmesi gibi,ki onlar da cok is hallediyorlar..fakat bizim farkimiz hukukla ugrasiyoruz ve gercekten iyi paralar donuyor,bunda bizim katkimiz sadece 300-400 TL mi?hayir yanlis anlamayin,biz avukatlara fazla para kazandiriyoruz,hadi ayaklanalim vs tarzinda seyler soylemiyorum,sadece biraz doyurucu olmasi gerektigi kanaatindeyim ucretimizin..ki ben 400 TL aliyorum ve mesai saatleri icinde -yol,yemek,avukati arama (kontor)- gibi zorunlu masraflarim ayda 400TL`nin iki katina ulasiyor..ben cebime cok para kalsin demiyorum,sadece isi ogrenirken benim hevesimden goturmesin,degil mi?sevgiler,saygilar iyi aksamlar=)