Mesajı Okuyun
Old 18-02-2011, 18:10   #67
Burak Ülker

5. ayında olan bir stajyer olarak 400 tl almaktayım..ankarada ortalama bir hukuk bürosunda çalışıyorum ve ilk üç ay boyunca genel olarak adliye işleriyle uğraşıp bir şeyler öğrendikten sonra şimdilerde elimizde bulunan az miktardaki icra işlerini devralmaya başladım,yani yavaş yavaş hangi adımların izleneceğini neler yapılacağını nasıl talep açıldığını müzekkere yazıldığını vs öğrendikten sonra artık icralarla ben ilgileneceğim..büyük ve çok saygın,aylık geliri 500.000 TL olup 40 kişi çalıştıran büroda çalışmaktansa ortalama bir büronun her işiyle ilgilenmenin çok daha öğretici olduğunu gördüm..çünkü bu bürodan ayrılınca aylık geliri 500.000 TL olan büroda başlamayacağım işe,aynı böyle olacak işlerim en fazla..çalıştığım büroda iyi öğrendiğimi düşünüyorum işleri.ve her işle ilgilendiğim için aldığım 400 TL'nin çok çok az olduğunu düşünüyorum.yani bazı günler o kadar yoruluyorum ki adliyede kilometrelerce yürüdüğüm günler oluyor elimde 50 kalem iş olduğu günler çok oluyor ve bu işler genelde artık bana bir şeyler katma amacına hizmet etmeyip de çalıştığım büroya para kazandırmayı hızlandıracak işler olduğu için Ve en ufak bir pay,prim (%0.1 bile olsa!) alamayacağımı bildiğim için bazen canıma tak ediyor,işleri halletmek istemiyorum,bazen kaytarmak için güya arkadaşlarımın babası ölüyor sırayla!evet ayıp biliyorum..fakat biraz daha doyurucu miktar geçse elime,mutlu olmaz mıyım?sayın üstadın söylediği gibi 2000 TL'de gözüm yok,800 TL alsam mesela,daha bir candan halletmez miyim işleri? gelecek aydan sonra bir takım duruşmalara girip icra dairelerinde belli işler yapabileceğim mesela,o zaman da 400 TL almaya devam edeceğim ama??kullanılmıyor muyum sizce de?cevabı düşünürken büronun aylık gelirinin 20.000TL giderinse 5.000 TL civarlarında olduğunu bilmenizi isterim..teşekkürler=)