Mesajı Okuyun
Old 01-09-2010, 12:03   #66
seesaw

Çözüm Degerİ Kendİmİz Yaratiriz

Emek çok yüce bir değerdir, lakin hergeçen gün hayat şartları zorlaşsa da emeğin değeri azalmaktadır. Heleki büyük şehirlerde birçok şeyle mücadele etmek zorunda kalan meslektaşların emeğinin son derece kötüye kullanıldığını, evrak işçisi olarak ofiste çalıştıklarını ve kazandıkları ücretle hayatlarını idame ettirmelerinin çok zor olduğunu düşünüyorum. Avukat olacak veya olmuş kişilerin nerdeyse çoğunda duruma ayak uydurup yakındıklarını, mesleğimizin özü olan hak aramayı kendileri için bile yapmadıklarını görmekteyim. Bu durumda yakınmaktan öteye geçemeyip avukatın avukat olmasının güzelliğine asilliğine varamadıklarını düşünüyorum. Bende aynı yollardan geçtim, avukat olarak çalıştığım ofisin birinde sigortamın dahi yatırılmadığını öğrenip sorduğumda böyle şeylerin amerikaya has olduğunu türkiyede gerçek olmadığını bana 30 yıllık bir meslektaşım bağırarak söyleyip maaşımıda vermemekle beni tehdit etti. Dava açtım ve kazandım. Dava içinde bilirkişiye giden dosyam 2-3 yıllık avukatların gösterdiğim delillerle ORTALAMA 2000.TL MAAŞ ALABİLECEĞİNİ DA TEYİT ETTİ VE BUNUN ÜZERİNDEN SSK VE ÖDEMELERİM YAPILDI. Yurtdışında bilhassa gelişmiş ekonomisi olan devletlerde emek son erece değerlidir. Yurt dışında çalıştığım dönemlerde, kütüphanede kitap aramaya gittiğim zaman yolda geçen süreler bile saatlik danışmanlık gibi değerlendirilip faturalandırılırdı. şimdi ülkemiz bizim elimizde, bizler avukatız, önce kendi mesleğimizin en iyi şekilde icra edilmesine katkıda bulunmalıyız. duyarlı olan hekese şimdiden teşekkürler.