Mesajı Okuyun
Old 25-08-2018, 09:12   #3
av.karakus

Alıntı:
Yazan Av. Alper
Sayın meslektaşım,

Konu ile ilgili olarak TCK 245'i inceleyebilirsiniz. Zira suç duyurunuzda TCK 245'i kullanarak yola çıkabilirsiniz, soruşturma esnasında olaya uygulanması gereken yasa maddesi netleşecektir. Kaldı ki müvekkilinizin başına gelen olayın nasıl gerçekleştiğini tam olarak bilmeden, isabetli bir yasa maddesi atfı yapabilmeniz de pek mümkün değildir. Çünkü sizin de belirttiğiniz gibi, olay TCK 245'ten bağımsız olarak, bambaşka bir dolandırıcılık hadisesi de olabilir.

PTT'nin müşterilerine verdiği kartların mülkiyeti başka bankalara aittir. Örneğin Denizbank vs.

Bu noktada müvekkilinizin hesabından paranın nasıl çıkarıldığını netleştirebildiğiniz takdirde duruma göre hem PTT'nin, hem de kart mülkiyetini elinde bulunduran bankanın sorumluluğuna gidebilirsiniz.

Zira müvekkilinizin başına gelen olay, PTT sistemlerindeki bir açıktan meydana gelebileceği gibi, kartı üreten bankanın bir sıkıntısından da kaynaklanıyor olabilir. Müvekkilinizin hatasıyla da böyle bir durum gerçekleşmiş olabilir. Tüm bu olasılıklar, başvurularınıza yön verebilecektir.

İyi çalışmalar dilerim.

Cevabınız için çok teşekkür ederim, size tam anlamıyla katılıyorum. İlk etapta benim de aklıma bu gelmişti ama tam isabet bir suç duyurusu yapmak için uğraştım.
Sonuç olarak; adamı telefonda sıkıştırarak bir şekilde 2000 lirasını geri alabildim, kalanı bayramdan sonra vereceğini söyledi, bu şekilde dava olmaksızın kısa bir süreçte parasına ulaşarak benim müvekkilimin gönlü hoş olacaksa da umarım bu adam başkalarının da canını yakmaz...