Mesajı Okuyun
Old 12-04-2007, 21:01   #63
hakansezen

polis öğretmen avukat hakim doktor bnlar hepsi insan...

her insan birbiri ile tartışabilir. görev başında ya da değil...

bu iki kişi arasındaki bir konudur...

görevi kötüye kullanma varsa ayrıca değerlendirilir...

memurun yargılanması usulünü benden daha iyi bilmeniz gerekir...

polis de bir memurdur...

aynı şeyi hangi memur yaparsa yapsın aynı usul geçerli olacaktı...

şimdi burda bu başlık altında eleştirilen husus ne bana bunu açıklayın...

ordaki polis mi memurlara bu hakkı tanıyan hukukçular mı...

sahip olduğumuz olmadığımız yetki görev ve sorumluluk yükleyen kanunların hiç birini polis hazırlamıyor...

o polisi eleştirecekseniz kusura bakmayın ülke şartlarına göre bir dönem bu memlekette hiç bir şey olamayan polis öğretmen oldu bakınız 1985 1995 arası mesela...

dolayısı ile bu başlık ile ben iki kişi arasında geçen bir olayın abartıldığı görüşündeyim...

hiç kimse avukat beyin neden çıkarıldığını sormuyor...

ya da niye polis zor kullanmak zorunda kalmış...

ortada olmaması gereken bir olay mevcut bunda aynı görüşteyiz...

ancak sadece başlığa bakan birinin bana bundan ne anlayacağını söylermisiniz böyle bir konu mu anlaşılır...

ayrıca bir örnek toplumsal bir olay bir gösterici bir demet çiçeği görevli bir memura uzatıyor al bunu seni doğuran (yüce varlık kutsal değerimiz) annenin devamını yazamıyorum diyor... memur alıp çiçeği kafasına vuruyor. ertesi bir gazetede başlık "memur kendisine çiçek veren göstericinin kafasında çiçeği parçaladı" şimdi ne olursa olsun memur orda sakin bir şekilde davranmak zorunda. bu kabulum. peki ne olacaktı. ertesi başlık değişecekti gösterice polise çiçek verdi mutluluk tablosu ne kadar iyi bir gösterici. her iki durumda kazanan gösterici. millet olarak bu tür hususlarda medyadan siyasetçiye ameleden bilim adamına bazı sabit görüşlerimizi değiştirmemiz lazım. başka bir örnek isviçre türkiye maçı ile yunanistan türkiye maçının yunan ve türk medyasındaki maç sırasında ve sonrasında yorumu görüntülenmesi.

ayrıca avukat beyin kendisine söylendiği şekliyle yazdığı cümlede ya biz polisler altınıza da yatsak siz avukatları tatmin edemeyiz mi yazıyor...

aynı konu pazardan alış veriş yaparken o çürük onu koyma onu at bunu koy dediğiniz pazarcı tarafından da söylenebilir...

memurun yargılanması ile ilgili her türlü tartışmada bu konunun anlaşılmasını sağlayacak bir başlık altında söz konusu olayın örnek olarak verilmesine kesinlikle ve katiyen itirazım yoktur...

aksi takdirde ben burada değişik meslek grupları ile sadece futbol maçlarında aramızda geçen diyalogları yazsam ortalığı daha fena karıştırırım. buna geceleri karakollara hangi vaziyetlerde düşüp de gizlice ya ben bakın deyip kimlik gösterenleri saymıyorum bile.. bunları açıklamak ya da genellemek çirkin olmaz mı sizce ne dersiniz...