Mesajı Okuyun
Old 26-11-2011, 16:29   #7
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan ilhan13
Sayın Aladağ, bu davaların pilot dava olarak açıldığını siz de biliyorsunuz.Bilirkişi raporlarına göre dava ıslah ediliyor ve miktar da ona göre yükseliyor.100 TL'lik davanın miktarı ıslah sonrası kat kat yükselebiliyor. Tabi kanımca siz, genel bir perspektiften yaklaşıyor ve " işçi her zaman haklıdır" ideolijisi ile adaletin buna uygun karar verdiğini düşünüyorsunuz.

Oysa bizim davada işçi sözleşmeyi kendisi feshettiği gibi, tüm alacaklarını da alarak feragatname imzalamış, imzaladığı bu kağıdı unutarak bir kaç ay sonra, işe yeni başlayan bir meslektaşımızın ısrarı ile, söz konusu davayı açmıştır. Hatta bizzat bu davayı boşuna açtığını kaç kez dile getirmiştir.

2007 yılında açılan bu davanın cevap dilekçesinde feragatname sunmamıza rağmen hakim bunu farketmedi ve defalarca bilirkişiye göndererek işçi alacağını hesap ettirdi. Neyseki son bilirkişi feragatnameyi farkedip, davanın reddedilmesi gerektiğine ilişkin görüş bildirdi de karar buna göre çıktı.

Sayın meslektaşım,
Neden akıl okumaya çalıştığınızı anlamıyorum. Son mesaja dek davanızın konusunu yazmamıştınız ki, ben nereden bileyim?
Siz vekalet ücreti konusunda soru sormuşsunuz, ben de ona yanıt verdim.