Mesajı Okuyun
Old 10-01-2007, 22:33   #7
Av.Duygu Keleş

Adliye stajımın ilk safhası olan savcılık aşamasında Başsavcımız otopsiye girmemiz gerektiğini,stajsonunda bununda gözönün de bulundurulacağını bildirdi.Bizde 3 stajyer arkadaş otopsiye gitmek için tabutu andıran savcılık minibüsüne bindik ve adli tıpa doğru yol aldık.Minibüs sürlülü bir kapı ile ayrılıyor ve arka tarafta tek koltuk bulunuyor.Erkek olan stajyer arkadaşımız biz iki bayanı kapının aydınlık olan tarafında bırakarak arkaya oturdu.Ancak o kadar kasvetli bir yerdi ki kafasını da biz doğru uzattı sohbet etmeye başladı.O anda sürücü ani bir virajı alırken sürgülü kapı kapanıverdi.!!!Kapıyı açtığımızda bu kadar güleceğimizi bilmiyorduk.O çok cesur stajyer arkadaşımız bembeyaz bir şekilde.
-"Noluyoooo yaaaaaaaaaaaaaa" dedi.
----------------------------------------------------------
İlçelerden birinde duruşmadayım ve nteresan tepkileri ile tanınan ve pek sevilmeyen bir hakim huzurundayım dosya karara çıkacak çünkü karşı tarafında muvafakatnamelerini almışız.Ben masaya geçmeden mübaşire uzatıp dossyanın içine koydum evrakları.
Havacı vekilinden soruldu dedi ve bana döndü.
A:Efendim karşı tarafın muvakatlerini aldık karar verilmesini talep ediyoruz dedim.
Hakim şöyle bir suratıma bakıp
H:Burda öyle birşey yok avukat hanım yanlış dosyadan bahsediyorsunuz demezmi
A:Efendim şimdi mübaşirle gönderdim dedim.
H:Yok efendim burda öyle birşey diyor.
Ay kadını ikna edemedim!!!
Mübaşire baıyorum korkudan sesini çıkaramıyor.Bana bişey deme gibi korkak korkak bakıyor.
H:Tarafların anlaşma durumu olduğundan duruşmanın ertelenmesini talep ederim dedi hakim.
Yok kardeşim öyle birşey erteleme istemiyorum ben
en sonunda ben dosyayı didik didik edip muvafakatnameyi buldum ve hakimin burnuna uzattım.
H:AAAAAA burdaymış demez mi
A:HAsbinallahhhhhhhhhhhhh)))
H:E neyse bunu da bi dahaki celse dersiniz
Zaten oan tansiyonum fırladı söylene söylene dışarı çıktım.Zira bu duruma 5 dak bile katlanmaya tahammülüm yoktu.