Mesajı Okuyun
Old 21-08-2023, 18:44   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Alıntı:
Sunu biliyorum ki zaten cok bir artis olmaz ben 3 bin talep ettim avukatim 5 bin edelim dedigi halde.Merak ettiğim şey şu dava reddedilir mi ve bu şahitler çok önemli mi bu davada.Ben duruşmalara katılmak istemiyorm çünkü bende travma oldu hepsi dilekcelerini okurken bile elim ayağım titredi. Bu durumlarda dava sonucu ne olur tahminen teşekkür ediyorum

1- Nafaka miktarı çocuğun ihtiyaçları ve tarafların geliri dikkate alınarak belirlenmektedir. Tanık delil olarak önemli olduğu gibi çocuğun masraflarının belgelenmesi ve karşı tarafın gelirinin ve yaşam standartlarının uygun şekilde kanıtlanması da çok önemlidir.

2-Avukatınız aracılığı ile davanızı kanıtlamak için tanık ve diğer tüm delilleri sunarak davanızı kanıtlamanız gerekmektedir.

3-Avukatınız olduğu için duruşmalara katılmanız gerekmez.

4- Dilekçenizde nafakanın güncellenmesini istemişsiniz. Ayrıca her yıl enflasyon oranında artış uygulanmasını da talep etmeyi ihmal etmeyin Böylece sürekli dava açmak yerine her yıl nafakada kendiliğinden artış olacaktır.

5- Mahkemece dosya kapsamı ve çocuğun yüksek menfaatlerinin korunması dikkate alınarak verilecektir .Dosyanın durumunu ve ihtimalleri avukatınızla detaylı konuşabilirsiniz.