Mesajı Okuyun
Old 12-02-2007, 01:21   #30
cesur_yürek

Kitap

Alıntı:
Yazan ALELADE BİR HUKUKÇU
Sayın Jeanne D'arc ve sayın Cesur Yürek,
Benim için ideal olan hukukçu olacak insanın en başta mesleğinin adaletin tecellisine çalışmak olduğunu bilmesi ve bu duygularla mesleğe girmesi. Tabi bilinçli olarak başta bu duygularla mesleğe girmeyen ama mesleğe girdikten sonra görevinin adaletin sağlanması hususunda çalışmak olduğunu bilen ve bu bilinçle çalışan bir insan da bizim için çok değerlidir. meslektaş olarak bize onur verir.
Sayın Cesur Yürek, bir sahil kenarında karaya vuran deniz yıldızlarını, bir adam tek tek denize atarken, başka biri bu kadar çok deniz yıldızını kurtacağını mı düşünüyorsun? Bu sahil boyunca binlerce deniz yıldızı var vazgeç hiçbir şey değiştiremezsin deyince, denize son attığı deniz yıldızını parmağıyla gösteren adam o deniz yıldızı için çok şey değişti demiş. Bunun gibi adaletin sağlanması için tek hukukçu da adalet sağladığı olaydaki insanlar açısından çok şey ifade eder. Saygılarımla.

Günlük yaşamın gerçekleri çok farklı.. Kanunlar herkese uygulanıyor mu? diye bir forum açmıştım önce oraya bir uğrayın isterseniz. Sokaktaki insana sorun adalet gerçekleşiyor mu ? Adaletin geç tecelli etmesinden dolayı zarar görmüş insanlarla konuşun .. ve teori olarak olması gereken adaletin; olan adalet anlayışıyla mukayese edilmesi gerek. bunların hepsini düşünmemiz gerek.Adalet önemli bir kavram .. Hepimize adaletli günler diliyorum .Saygılarımla..