Mesajı Okuyun
Old 07-03-2008, 16:36   #5
KONUK111111

Varsayılan intihara teşebbüsün velayete etkisi

temmuz ayında açılmış olan bir boşanma davam var ve halen devam etmektedir.dava sebebi eşimden hem fiziksel,hemde psikolojik şiddet gördüğüm,ilgisizlik ve sorumsuzluklarından dolayı açılmıştı.ayrıca bana uyguladığı şiddetten dolayı eşim hakkından savcılık kamu davası açtı ve bu davadada elimde rapor olmadığı için nasıl sonuçlanacak bilmiyorum,ayrıca bu du davada hem şiddet,hem çocuğumu kaçırma ve tehdit içeriklidir.boşanma davasının 1.duruşmasında çocuk için iştirak nafakası bağlandı,ve görüş günleride ayın 1. ve 3. cumartesi günleri saat 1 den akşam 7 ye kadar,bayramın 2. günü sabah 9 akşam 5 olarak belirlendi.duruşma tanıkların dinlenmesi için dava şubat ayına kalmıştı.bu sırada eşim evden ayrılır ayrılmaz nişanlandı.şuanda nişanlı ve bir an evvel evlenmek için sürekli beni taciz etemkte ve hakaretlerine devam etmekteydi.en son yeter artık dedim ve beni intihar eşiğine getirdi.ve böyle bir teşebbüsüm oldu.eşimde geçen ay bu intihara teşebbüs olayını bahane ederek velayet davası açtı ve mahkeme dosyayı psikoloğa gönderdi.şimdi bu durumda eşim çocuğumun velayetini alabilirmi.çocuğum 1.sınıfa gidiyor ve 6,5 yaşında.ayrıca eşim görüş günlerinde dahi gelip çocuğunu görmemektedir,bu durumda bile bana para ödememek için velayetini almaya çalışmaktadır.çocuğumun velayetini almaması için ne yapmam gerekiyor bana yol gösterirseniz çok sevinirim.teşekkürler