Mesajı Okuyun
Old 16-12-2006, 02:30   #123
Jeanne D'arc

Sayın Ayşegül Kanat,

Güzel olan şu ki; hocanızın yaptığı (O, sizin hocanız ve olay kişisel hukukunuzla ilgili olduğundan, affınıza sığınarak) densizliği, bunca yıl sonra, hoş bir anı olarak hatırlıyorsunuz. Hayat böyle bir şey sanırım; bir an için asla başa çıkamayacağımızı, üzüntümüzden öleceğimizi düşündüğümüz şeyler, zamanın aşındırıcı etkisiyle, yaşanılanlardan damıtılan bakış açısıyla, farklı bir zaman diliminde bambaşka gözükebiliyor gözümüze, gülüp geçebiliyoruz.

Ve yine güzel olan şu ki; mesajımı tamamen kastımın dışında anlayıp-yorumlamanıza rağmen, Allahtanki bu farklı yorum sizi mutlu etmiş. Bu amacının dışında ve fakat yanlış/hoş algılamaya müdahale etmemeyi düşündüm önce ama yıllar evvel hocanızın yaptığı yanlışa düşmüş olmak görüntüsü bile beni mesajımı açıklamaya sevk etti.

Şöyle ki, dediğim gibi, tarafınızdan gayet olgun karşılanıp, artık hoş bakabildiğiniz hatıralarınızı anımsamanıza vesile olsa da; mesajımdaki kastım böylesi bir düşünce değildi. Tamamen özelinize dair böyle bir konuda, kişisel sınırlarınıza sonuna kadar saygı duyacak kadar haddimi bilirim ve hocanızın belki de hoca olmak vasfından, belki akademik kariyerin verdiği ukelalıktan aldığı cüreti asla kendimde görmem. Her ne kadar tarafınızca son derece olgun karşılanıp, hoş algılansa da bu haliyle bile yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiğim için üzgünüm.

İlüzyonda kadın ve erkek olarak beliren görüntülere dair itirazlarımız noktasında; ben kadın için şişman deyince, Özge Binay da "erkek de erkeğe benzemiyor, kız gibi" deyivermişti. Bunun üzerine ben de "zaten ben önce erkeği kadın zannettim, sonra kim kimdir anladım. İki kişi öpüşüyor derken, Ayşegül Kanat'ın bir bildiği var demek ki" diyerek iki bayan görüntüsüne nazire yapmıştım. Dolayısıyla Ayşegül Kanat'ın bilgisine yollama yapılan tek cihet bayana benzeyen "iki kişi" görüntüsüdür efendim.

Veee havadan sudan ne güzel kaynatıp giderken, araya giren bu ciddi mesaj için forum takipçileri kusuruma bakmasınlar lütfen, yazmadan geçemedim.

Saygılarımla.