Mesajı Okuyun
Old 31-03-2009, 10:33   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba,

Bu gece dahil,eşimden yine dayak yedim,ve dayanamıyorum artık,9 yıllık evliyim.8 yaşında bir erkek çocuğum var.Eşim boşanmaya yanaşmıyor,lafı geçtiği takdirde şiddet görüyorum.Bu şiddet çocuğumunda piskolojisini etkiliyor..

Başka şehire kaçıp,oradan boşanma davası açabilir miyim ?Mahkemede bulunmayıp,ve adresimin gizli tutulmasını talep edebilir miyim? Yani 2 gün sonra gidip hastaneden darp raporu da alabilirim.. Evden çıkmak yasak,kaçmayı düşünüyorum o sebeple dayaktan 2 gün sonrasına rapor alabilirim ve bir avukat tutabilirim.Kocamdan Hiç bir maddi yaptırım talep etmiyorum..

Ayrıca bende ona hiçbirşey vermek istemiyorum.Bu açıdanda ne yapmalıyım ?

"Yani benim için önemli olan konu;Başka şehire gittiğim andan itibaren,Resmen boşanana dek ve dilerim sonrasında Eşimin bana asla ulaşamamasıdır."

En kötü ihtimali düşünmeliyim diye düşünüyorum.O Sebeple,komşuların yada herhangi birinin tanıklık edeceğini düşünmüyorum...

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.Bilginize sığınırım.

Beklemekteyim.

Öncelikle, aile mahkemesine müracaat ederek, koruma kararı almalısınız. Böylece eşiniz 6 ay boyunca size yaklaşamayacaktır. Koruma kararına uymaz ise, 3-6 ay arası ceza alacaktır. Darp raporuyla, kısa sürede koruma kararı alabilirsiniz. Bunun dışında, evi terk edip adres bildirmeden davayı yürütmeniz mümkün görünmemektedir. Dava dilekçesinde, davacının adresinin bulunması zorunludur. Bir an için, ikamet etmediğiniz bir adresi gösterdiğinizi düşünelim. Dava açıldıktan sonra, nafaka, tazminat(Her ne kadar talep etmiyorum deseniz de) ve velayet için tarafların sosyal ve ekonomik durumları araştırılmaktadır. Bu araştırma yapılırken, verdiğiniz adreste oturmadığınız anlaşılacaktır.

Alıntı:
Ayrıca bende ona hiçbirşey vermek istemiyorum.Bu açıdanda ne yapmalıyım ?

Öncelikle mesajınızın bu bölümüne göre doğru yanıt vermek çok zor. Evlilik sürerken edinilen malları bilemediğimiz gibi, eşinizin karşılık dava açıp açmayacağını da bilememekteyiz.

Konu başlığı, "eşimle yüzyüze gelmeden olabilir mi" olduğu için, şunu söyleyebiliriz: Genellikle, avukatla yürütülen davalarda tarafların yüzyüze gelmeleri gerekmemektedir. İstisnai olarak hakim tarafları dinlemek isteyebilir.

Alıntı:
En kötü ihtimali düşünmeliyim diye düşünüyorum.O Sebeple,komşuların yada herhangi birinin tanıklık edeceğini düşünmüyorum...

Davanın safahatini kestirmek mümkün değil. Onun için yine genel bilgi olarak, tanık dinletmenizde fayda olabilir, diyebiliriz. Olayları bilen, gören akrabanız da tanık olabilir.