Mesajı Okuyun
Old 17-01-2018, 15:47   #1
hande a.

Varsayılan Boşanma Kararı Sonuçlandı Mahkeme Kaleminın Yazdığı Yazı Savcıya Gidince Ne Olacak

merhaba,

ben çok avukat dilinden anlamıyorum kime sorduysam da bana yardımcı olmaya çalışıyorlar aslında ama bana sade bir şekilde bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

2015 yılında evden ayrıldım eşimden şiddet gördüğüm için ayrıldıktan 2 ay sonra evde eski sevgilisiyle yakaladım. kavga çıktı mahkemelik olduk. o dava sonuçlandı ve eşim suçlu görüldü. o dava bittikten sonra ben 2016 kasım ayında çekişmeli boşanma davası açtım. 21 aralıkta da son mahkememiz vardı. hakim boşanmalarına diye karar çıkardı tazminat bağladı 15 gün itiraz hakkınız var dedi. 11 ocak da 15 gün doldu. ama mahkeme kaleminin bu davayla ilgili bir üst mahkemeye yazı yazması gerekiyormuş. o yazı daha yazılmamış. itiraz edende olmadı sanırım olsaydı avukatım derdi itiraz etmişler diye. şimdi bu süre doldu. bu saatten sonra itiraz edebilirler mi? ve bundan sonra ne olacak yani yazı savcıya ulaştıktan sonra? ve mahkeme kalemi tahminen o yazıyı ne zaman yazar...