Mesajı Okuyun
Old 19-01-2024, 13:42   #3
avukatoki

Alıntı:
Yazan avhanim
Merhabalar değerli meslektaşım,
Sözlü kira sözleşmesine dayalı dava açmanız daha makul olabilir gibi geldi bana. Yine de yalnızca fikir…
Zaman ayırıp okuyup cevap yazdığınız için çok teşekkürler kıymetli meslektaşım.

Sözlü kira sözleşmesine dayanarak açmış olsam dahi abonelikleri bağlatmak için kira sözleşmesinin bir kopyasını veya fotoğrafını istiyorlar. Yani söz konusu sözleşme abonelik bağlayan firmaların sisteminde olabilir. Mahkeme bunu talep ederse o firmalardan ortada yazılı sözleşme var tarihi de bu deyip reddedbilir.
İkinci olarak ortaya sözleşme çıkmasa dahi çekmiş olduğum ihtarı iadeli tahhütlü posta yolu ile çektim. İhtarımın içeriğini de ispatlayamam. Bu haliyle hakim ihtar şartı eksik diyerek reddedebilir.

En az zararlı çıkacağım yöntemi düşündüm. Önce tespit davası açsam. Kira sözleşmesinin başlangıç tarihini ve türünü tespit edip ona göre yeni bir noter ihtarı gönderip sonrasında dava açarım. Bu fikir geldi aklıma lakin ciddi bir süre kaybı olur bu benim için. Diğer yöntemler de ise reddedilme ihtimalim yüksek ama bir umut belki ihtarın ispatını istemez ise kazanabilme ihtimalim var.Umarım işin içinden çıkabilirim. Tekrardan teşekkürler.