Mesajı Okuyun
Old 04-01-2014, 16:54   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan verda73
merhaba sayın yekililer
ben 7.06.2013 tarihinde eşimden resmen boşandım çekişmeli mahkeme olarak davayı boşanmak isteyen eşim olmasına rağmen ben açtım ve dava sonucunda hakim ve avukatım çıkışta bana temyize gideceğimi verilen kararda bana verilen nafakayı ve maddi manevi tazminat olarak verilmesi uygun görülen 15 bin lt yi itiraz edeceğimi belirtttim. ve davadan yaklaşık 2 ay sonrası avukatımın bana hatırlatmasıyla ben temyiz davasını açtım hatta bu sürece eşim de bu tazminatı çok bulduğu için temyize gideceğini söyleyip bizi oyaladı gimedi ve biz emyize gittik şu an boşanalı 6 ay oldu ve gecen işyerimde rahatsızlandım acilden hastaneye giriş yaptığımda sağlık güvencem görünmediğini söylediler ve özelden muayeneye girdim ve hayli para verdim herhangi bir gelirim yok nafakam ise 450 tl ailemin desteği ile yaşamaktayım sorum şudur avukatım bana temyiz davam sonuçlanıncaya kadar eşimin sağlık güvencesinden faydalanabileceğimi söylediği halde neden bundan faydalanamadım ve sosyal güvenlik kurumuna durumu izah eden ve davamla ilgili boşanma sonucu evraklarımı götürsem temyiz davam sonuçlanıncaya kadar tekrar eşimin sağlık güvencesinden faydalanma hakkım olurmu eğer olmazsa ne yapmam gerekiyor saygılarımla

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla siz ve eşiniz boşanmaya ilişkin hükmü temyiz etmemişsiniz. Dolayısıyla mahkeme kararının, boşanmaya ilişkin hükmü kesinleşmiş oldu. Bu nedenle eşinizin sağlık güvencesinden yararlanamamışsınız.
Alıntı:
bu arada hala eşimin soyadını taşıyorum avukatım henüz sisteme kızlık soyadımın gecmediğini söyledi durum böyleyken ben şu an ne yapmalıyım?

Diye yazdığınıza göre aslında boşanma kararının kesinleştiğini siz de kabul etmiş oluyorsunuz. Yargıtay, dosyayı sadece "nafaka ve tazminat" bakımından inceleyecektir.