Mesajı Okuyun
Old 08-11-2010, 07:01   #24
tombombadil

Hukukçular her alanda çalışmak konusunda oldukça gayretli ama iibf den hakim olmaz diyorlar, garip Doğru karar verebilmek için, bir uyuşmazlıkta, mevzuatı iyi bilip, doğru yorumlamak yeterlidir ki bu da uzmanlık gerektirir. Buna rağmen hukuk alanında verilen kararlar kesin, değiştirilemez kararlar değil. İdari hakim olacağız yani infaz memuru değil (!) Kanun yollarına başvuran kişi yanlış karar veren "iktisatçının" kararını düzelttirebilir, ki iktisatçı bile olmasa neredeyse her mahkeme kararı temyiz ediliyor Bahsedildiği gibi korkunç bir senaryo değil bu. Bir işi en iyi pratik aşamasında öğrenirsin, başlamak için ise yeterli bilgimiz olup olmadığını sınav belirliyor zaten. Ayrıca vergi, vergi usul ve sınavda çıkmasa bile ticaret, şirketler ve kıymetli evrak hukuku alanlarında istediğiniz hukuk öğrencisiyle tartışabilirim, bir işletme öğrencisi olarak. Benden daha iyi bildiğini veya daha geniş işlediğini zannetmiyorum. Bir kamu yönetimi öğrencisiyle de idare de aşık atmak zordur kanaatimce. Zaten uzmanlaşacağız. Benim vergi mahkemelerinde çalışmamın ne gibi bi zararı olabilir anlamıyorum açıkçası. Saygılar...