Mesajı Okuyun
Old 13-04-2013, 14:06   #9
Av. Güllll

Varsayılan Teklifin değerlendirme dışı bırakılması

Sayın meslektaşlarım benim de benzer bir konu ile ilgili bir sorum olacak o nedenle yeni başlık açmıyorum. Cevap verebilecek meslektaşlarıma şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Müvekkil şirket ihaleye katılıyor ve idare tarafından teklifi için aşırı düşük teklif sorgulaması yapılıyor. Daha sonra idare müvekkilin aşırı düşük teklif sorgulamasına verdiği cevabı yeterli bulmayarak teklifini değerlendirme dışı bırakıyor. Bunun üzerine idareye şikayet,Kamu İhale Kuruluna itirazen şikayet başvuru yollarını tükettik ve bir sonuç alamadık. Son olarak Kamu İhale Kurulu'nun itirazen şikayetimizin reddi yönündeki kararına karşı idare mahkemesinde dava açmayı düşünüyorum ve sorum şu; bu davada davalı Kamu İhale Kurulu mudur? Daha açık belirtmem gerekirse müvekkil şirketin teklifinin değerlendirme dışı bırakılması kararına karşı dava açtığım için davalı İçişleri Bakanlığı mı olmalı yoksa itirazen şikayetimizi reddettiği için bu karara karşı dava açmış olup davalımın Kamu İhale Kurulu mu olması gerekiyor? Ayrıca bu konuda dava dilekçesi örneği olan ekleyebilir mi lütfen? Tekrar teşekkürler.