Mesajı Okuyun
Old 08-02-2008, 22:41   #209
COGUZZ

Arkadaşlar bakıyorum ki burada boş yere kendinizi paralıyorsunuz. Hukuk fakültesini bitiren bir kişinin hangi okulu bitirdiğinin hiç bir önemi yoktur. Önemli olan insanın kendisini yetiştirmesidir. İcra Müdürü olarak görev yapıyorum gelen avukat arkadaşların içinde vakıf mezunları da var devlet mezunları da ama mezun olunan okul tek başına başarı için yeterli değil ne vakıf mezunu avukatlar var devlet mezunlarını cebinden çıkaran, ne Diyarbakır mezunları var Ankara mezunlarını cebinden çıkarır.
Çağımız teknoloji ve bilişim çağı , her konuda yapılmış proğramlar var, içtihat programları, icra programları, dava dilekçelerine kadar hepsi bulunuyor. Yani size aslında yapacak çok şey bırakmıyor, bundan sonrası sizin kişisel yeteneğiniz yani derdinizi anlatabilme, beşeri ilişkilerinizi kullanabilme ve hukukun mantığına uygun, fırsatları değerlendirebilir yapıda olmanızda.
Keşke bende vakıf üniversitesi mezunu bir avukat olsam diyorum. Bu arada bırakın hakim ve savcılık sınavını 2800 kişinin girmiş olduğu icra müdürlüğü sınavına giren hukuk fakültesi mezunu sayısı 950 hiç te azımsanmayacak bi rakam değil mi, şu an icra müdürü ve yardımcısı olarak görev yapan hukuk fakültesi mezunu son bi kaç yıl açılan sınavlarda alınanların sayısı da yaklaşık 900 civarı.
Kendinizi kasmayın devlet vakıf diye