Mesajı Okuyun
Old 04-02-2008, 23:46   #198
handekumas

Varsayılan ilginç

bu kadar yazılanlar çizilenlerden benim çıkarabildiğim sonuç şu sanırım

devlet üni mezunları vakıf üni mezunlarının yatarak okulu bitirdiklerini düşünüyor
vakıf üni mezunlarını sürekli bu tezi çürütme çabasına giriyor

bunun ters açıdan görünüşü benim için :
devlet üni mezunlarının aslında yatarak da hukuk fakültesinin bitirilebileceğini görüp kahrolması..emin olun mezun olunca ancak belki işe girişte sorun olabilecek bir konu bu..

biri örnek veriyor icra emriyle ödeme emri arasındaki fark nedir diye soran marmara üni mezunu hukukçu da var
biri örnek veriyor bizim hocalarımız vakıf ünilerinde kimseyi zorlamadıklarından bahsediyor.

vakıf üni mezunları olarak dua edelim ki hukuk sürekli değişen ve gelişen bir dal. yoksa matematik gibi 2+2=4 olsaydı biz bunu hiç öğrenememiş olacaktık..ve uygulamada silinip gidecektik.

burslu okudum..yine olsun yine aynı okulda okurdum..
sonuç benim açımdan şudur: vakıf mezunu olarak ist. üni. de bir bölümün kürsü başkanı bir profesörle beraber çalışıyorum 3 senedir
benden vazgeçmedi..özel üniversiteleri o kadar eleştiren adam benden sonra fikrini bir nebze değiştirdiyse ne mutlu bana o zaman dedim hiçbir zaman da kendimi savunmak zorunda hissetmedim bu konularda ne adliyede ne arkadaş ortamında..

evet hukuk yatılarak da geçilecek bir bölümdür..aksini söyleyen zamanında ''bizi niye bu kadar zorluyorlar ne kadar gereksiz'' lafları arasında eğitimini bitirmiş
ve o bir sürü detay bilginin aslında uygulamada hiçbir işe yaramadığını öğrenmiş kişidir.. ben memnunum ki mezun olduğumda davadaki taraf statüme göre nerede duracağımı biliyordum hakimin,
ben memnunum ki bir tebligat zarfı nasıl katlanır biliyordum..
kitapların dipnotlarında kaybolacağıma yatarak okuyup birçok insana komik gelen adliye haline getirimiş örnek sınıflarda 'duruşmacılık' öğrenerek okudum..

iyi ki yapmışım =) yatarak mezun olup da bir takım kişilerden daha başarılı olduğumu görmek müthiş birşey..

yatarak mezun oldum..hatta uyuyarak çalışıyorum..yine kazanıyorum yine kazanıyorum.

darısı başınıza yani ne diim