Mesajı Okuyun
Old 04-05-2012, 10:53   #78
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Launvatar
Merhaba sevgili meslaktaslarim. Ben kisaca sorumu arz edeyim. Askerligimi kisa donem yapmak istiyorum. Avukatlik ruhsatnamemi aldim. Biri Amerika'da olmak uzere iki yuksek lisansim olacak. Sizce beni nasil bir goreve verirler? Dogu'ya gitme ihtimalim ya da kotu bir ise verilme ihtimalim egitimlerimden dolayi daha dusuk diyebilir miyiz?

Vaktiniz ve yardimlariniz icin tesekkurler.

Hocam,
Hiç kimse tam olarak ne olacağını bilemez. Bu tür bir şeyi bilmek için müneccim olmak lazım. Ama arkadaşların dediği doğru. Ruhsatname var, 2 tane yüksek lisans var. Dil var vs. Asteğmen olasılığın çok yüksek. Ha asteğmen olursan ben de asteğmen olarak yaptığım için bir tahminim olabilir. Hukukçu olduğundan dolayı Personel sınıfına alınabilirsin. Bu sınıf askerlik şubelerine komutan yetiştirir. Acemiliği İzmir'dedir. Çok zevkli ve keyifli bir yerdir. Eğitimden çok teorik derslerin olur. Acemiliğin bittiğinde de bir askerlik şubesinde göreve başlamak üzere kura çekersin. Askerden dönüp de sivilde avukatlık yaptığıma pişmanım. O derece söyleyeyim sana. Personel asteğmen olursan yırtarsın. 1.700 TL de maaş alırsın.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.