Mesajı Okuyun
Old 03-03-2014, 12:04   #1
av_liya

Varsayılan Trafik Kazasinda Şikayetten Vazgeçme, Ibra Ve Yaş Sorunu

Tüm meslektaşlarıma iyi çalışmalar dileyerek sizlerle bir hususu tartışmak istiyorum. Şöyle ki;

Müvekkilim geçtiğimiz yıl bir yaralamalı bir trafik kazası geçirdi. Karşı tarafın yaşı küçük (16 idi, şu an 17) olduğundan CMK avukatı atandı, müvekkil asli kusurlu bulundu ve ceza aldı. Dosyayı temyiz ettik ve dosya halen yargıtayda. Bu aşamada karşı tarafın kendisi ve babası ile anlaştık ve bir miktar para + kasko bedelinin tarafımızca ödenmesi ve sair hususlarda anlaştık.

Şimdi sorum şu ki; Kaza A şehrinde oldu dolayısı ile yargılama da A şehrinde oldu. Çocuk B şehrinde okula gidiyor. Bizim karşı tarafla yapacağımız sözleşmede (ibra) kanuni temsilcinin imzası olması zorunlu mudur? Karşı taraf (çocuğun) B şehrindeki Ceza mahkemesinde tek başına şikayetten vazgeçme dilekçesi vermesi yeterli midir yoksa B şehrinde de Cmk avukatı atanması gerekir mi? Şikayetten vazgeçme dilekçesinde kanuni temsilcinin olması yeterli olur mu?

Yarın gidip gerekli işlemleri yapacağımı söyledim. Görüşlerinizi bekliyorum. Saygılar.