Mesajı Okuyun
Old 25-01-2007, 10:37   #21
av.sevdacan

zevkle okudum. tartışmanızdaki düzey için yazan tüm arkadaşları yürekten kutluyorum

yorumlarınızın haklı tarafları var ve kimi yerleri birbirini tamamlıyor gibi algıladım.

konuyla ilgili görüşlerimi dile getirmek istiyorum. şiddetten korunacakların bordo cüzdan almış olanlar dışında kalanları da kapması için kesinlikle "kanun" başlığının değişmesi lazım. ailenin korunması dendiğinde bordo cüzdan taşımayan bir kesime göre çokeşli, bir kesime göre uzatmalı birliktelik diye tanımlansın; sonuçta t.c.'nin mevzuatına göre aile kavramına girmeyen sosyal kavram bunlar.

bu kavramlara meşruiyet kazandırmak istenmiyorsa öngörülen başlığın "kadının korunmasına dair kanun" olarak değiştirilmesi ve buna göre düzenleme yapılması gerekmektedir.

kadının fiili durumuyla ilgili böyle bir ayırımın yapılması uygulamada umut edilen pratik yararı sağlamayacaktır. nedir pratik yarar? "KADIN" ın korunmasıdır bana göre. aileyi korumak için başka düzenlemelere gidilsin ! neden aile ibaresiyle sınırlama getiriliyor. kaos kavram kargaşasından doğuyor.

sevgiler.