Mesajı Okuyun
Old 28-07-2019, 08:38   #2
Av. Hulusi Metin

Merhaba sayın meslektaşım

1.Bir süre öncesine kadar stajdan sonra direkt ofis açmak istiyordum ancak şimdi bunu istemediğime karar verdim.
*Büro açmak, bakkal dükkanı açmak gibi değil… Bence doğru bir karar vermişsiniz…

2.Kocaeli Barosu'na bağlıyım ancak İstanbul ya da Ankara'da avukatlık yapmak istiyorum,
*Hukuk bir okyanus ise, avukat da bir kaptan gibi, nereye gitmek istediğini iyi bilmeli…” nereye gitmek istediğini bilmeyen kaptana rüzgar da yardım edemez”. Önce rotanızı belirleyin.
*İçinizdeki sesi duymaya çalışın.

3.Yüksek lisansı da birlikte götürmek istiyorum önceliklerim çevre, enerji, bilişim hukuku alanlarında.
*En çok neye, hangi konuya ilgi duyuyorsanız… o alanda en iyisi olun.

4.Tecrübeli meslektaşlarımdan öğrenmek istediklerim ise nerede avukatlık yapmalı, sizce Ankara avukatlık yapmak için iyi bir tercih mi?
*”Denizin bittiği yerde ben de biterim…”

5.Yüksek lisans için belirlediğim alanlarla ilgili ne düşünüyorsunuz, önerebileceğiniz başka bir alan var mıdır?
*En iyi bildiğiniz yabancı dilde, en çok neye, hangi konuya ilgi duyuyorsanız… o alanı öneririm.

6.Çalışacağım ofisi seçerken neye dikkat etmeliyim?
*Dükkan ya da daire değil ki… Huyunuz, suyunuz, ölçütleriniz, çalışmak istediğiniz konu(lar)…İşveren avukattan ve ekibinden beklentileriniz…

7.Sanırım gelecek cevaplar stajının sonuna gelen ve meslekle ilgili kafasında soruları olan meslektaşlarımıza da yardımcı olacak, şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.
*Her insan kendi deneyimini yaşamalı… Aynada gözlerinizin içine, doğrudan gözbebeklerinize bakın…bakın bir süre… aynadaki “siz” tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. Deneyin.

Nerede, nasıl, neyle mutlu olacaksanız... öyle olsun. Sevgiler.