Mesajı Okuyun
Old 01-01-2009, 18:50   #4
Gemici

Yeni yıla girdim mi, girdiysem hangi kapıdan, kapıdan değilde başka yerden girdiysem, nereden girdim, soruları benim de kafamı karıştırıp duruyor. Ama herkes girdim diyorsa ben de girmişimdir, bu işte oyunbozancılık yapmak istemem. Sürüden ayrılanı kurt kapmaz mı? Kapar elbette. Öyleyse neden kurda kuşa yem olayım. Anca beraber kanca beraber. Sırf bu yüzden herkesin yeni yılını kutladım. Aslına bakılırsa girmedim demenin bir anlam da yok. Girmedim desem bile kocamaaaaaan 2009u dayarlar gözüme. Kaçmanın anlamı yok.

Sayın Ergin,
Gelelim Sizin probleminize. Tartışmaya açtığınız konunun büyük ilgi göreceği ve THS katılımcılarının yeni yıla girip girmediğiniz konusunu detaylıca tartışacakları ve sorularınızın cevabını veya cevaplarını verecekleri konusunda hiçbir kuşkum yok.

Beni ilgilendiren asıl konu, Siz eğer yeni yıla gecikmeli olarak girdiyseniz, ki öyle de görünüyor, gecikmeli olarak girdiğiniz o beş dakikanın hangi yıla ait olduğu konusu.
1. Diyelim ki eski yıla ait, eski yıl beş dakika uzamış mı oldu?
2. Yeni yıla ait olduğunu varsayalım, yeni yıl mı beş dakika uzamış oldu?
3. Sonuçta bir yılın beş dakikasını diğer yıla vermiş olmuyor muyuz?
4. Bir yıldan beş dakika çalıp diğer yıla vermek, adalet ilkesi ve yürürlükteki yasalar bakımından nasıl değerlendirilecek peki?

Açıklığa kavuşturulması gereken diğer bir konu, o beş dakikanın sizin şahsi yılınız olarak mı yoksa genel olarak mı değerlendirileceği. Sırf Size destek olsun düşüncesi ile olayı genel olarak değerlendirmek gerekir diyorum. Bir yılınızdan beş dakikayı alıp diğer yıla veren kişi veya kişiler konusunda açacağınız davaya müdahil olarak katılmak istiyorum.

Benimde bu konuda büyük bir kaybım var ama Sizin kaybınızı geri plana atmış olmamak için üzerinde fazla durmak istemiyorum. Olaya kısaca değinmekle yetiniyorum sadece: Televizyonda gördüm, diğerler ülkeler eski yıllarını geride bırakıp yeni yıla girdiklerini kutlarken, Almanya’da yaşıyan ben ve benim gibi diğer zavallılar gözlerimizi saate dikmiş yeni yılımızı bekliyorduk. Ama olsun, geç gelmesinin de bir faydası var; Bizim yeni yılımız daha genç

Saygılarımla