Mesajı Okuyun
Old 01-01-2009, 17:47   #1
Av.Suat Ergin

Varsayılan çoK aCİLL!!! bEN yENİ YILA GİRDİMMİ...Lütfen ACELE !!!!!!

Öncelikle soruyu doğru yerde mi soruyorum, bilemiyorum. Eğer yalnış ise nasılsa THS yöneticeileri, benim yerime çalışıp doğru yere taşırlar. Aynı konuda başka bir forum varsa bile arayıp kendimi yoramam. Yöneticiler taşır nasılsa...İşleri ne? Mesajımda yer alacak imla hataları, yalnış kelimeleri herkez yazıyor zahten. N'olcak canım, onlarınkini düzeltip yayınlıyorlar da benimkini mi yayınlamayacaklar. Laf aramızda şu Özge Yücel'e de kafayı taktım. Yok öz türkçe filan. Sanki başöğretmen. Sana ne kardeşim.

Neyse daha fazla konuyu şey etmeden, soruya geçeyim. Mağlumunuz, dün yılbaşı gecesiydi. E, yine mahlumunuz, eğlenceye takılmak gerekirdi. Kanka bulamadığım için yanlız başına aleme akayım dedim.Tandık bi popçunun çıktığı bara gittim. Önce dam olmadığı için almak istemediler, sanatçının arkadaşım olduunu söyledim, girebildim. Müdürmü patronmu bilemediyim bi adam,” yer yok ancak bara oturursun, üstelik fiks menü fiyatını da ödersin “dedi, pazarlık ettik ve ona göre mahkul bi paraya anlaştık. Kendimi karakola ilk defa giden CUMK avukatı gibi hissediyodum.İçersi full idi. İçerde mütahhit kılıklı adamlar, yanlarında çakma sarışın hatunlarda vardı. Barda bi tabureye tünedim. Bi duble rakı söyledim. Barmenin eli biraz sıkı olacakki, rakıdan bişey anlamadım.

Bu arada saat 24.00 e geliyodu… Yine mağlumunuz gibi, her yıl saat:12’ye yaklaşınca, 10dan geriye doğru sayılıp, yeni yıla bağırarak, zıplayarak filan eldeki çatapatlar sallalanarak giriliyodu. Herkez hazırlanmıştı.Saat 24.00 oldu sanatçı yeni bi parçaya geçti. Herkez ama herkez mırıldanmaya başlamıştı. Ben mırıldanamıyodum, telefonla konuşuyodum. “hadi kardeşim” manasına gelicek el hareketi yapabilmiştim. Saat 00.05’te sanatçı herkezi saymaya davet etti. 10-9-8……2-1 ve 0…Herkez zıplamaya eğelenmeye başlamıştı. Ama ben çok endişelendim, neden 5 dakka geç başlamıştı diye…Bu bize pahalıya patlayabilenebir miydi? Oradaki yüze yakın kişinin geleceğiylemi oynanmıştı? Biz yeni yıla girmişmiydik. Yoksa hala eski yıldamıydık. Yoksa iki arada bi derede mi kalmıştık. Zaten sanatçı 2008 ve önceki yıllara ait şarkıları söylemekteydi. Hiç yeni şarkı yoktu. İyice kıllanmıştım. Sorularıma yanıt verecekler için bi ki bilgi daha vereyim. Hala ayılamadığıma göre ben hala dündemiyim? Dünde yalnızdım, bugünde yalnızım bu delil olabilirmi?

Sorularım:

1- Ben yeni yıla girdim mi?
2- Girdin diyeceklere ek bi soru daha: 5 dakkalık geç girme 2009’u mundar edermi?
3- Aynı şahıslara ilave soru: 5 dakkalık gecikme, artık her şey,e misal duruşmalara 5 dakka geç gitmeme sebep olurmu?
4- Yok 2009’a girmemişsin diyecek varsa, buna dair Yargıtay kararı varmı?
5- Bardaki yaklaşık 100 kişiyle birlikte şu an paralel evrende yaşıyo olabilebilme olasılığımız, hayatın olağan akışına yakışırmı?

N’oluR soruma cevap verin. ACİLLLL…LTF…Benim vaktim yok araştırma yapamadım. ÇOK Acele!!!! Çünkü ne kadar geç yazarsanız, belirsizlik o kadar artıcaktır. Dava açmam gerekirmi? Nereye açıcam, bi forumda idare mahkemesi demişsiniz, bi forumda sulh ceza? Hangisi???Yoksa iş mahkemesi mi? Süre ne kadar? Tedbir istiycemmi? Verirlermikine? Kine kine…ÇOKKKK ACİLLL!!!!!!!!!!