Mesajı Okuyun
Old 06-04-2024, 23:51   #1
Konuk D.P

Varsayılan Eşimin adresi belli değil darp raporum var çekişmeli dava açtım

Merhaba. Eşimden şiddet gördüğüm için darp raporu aldım. Kendisi bu rapordan dolayı adli para cezasına mahkum edildi. Bu cezayı uzun zaman ödemediği için yakalama kararı ile yakalanıp tutuklanmış. Daha öncesinde adli sicil kaydında da 5 yıl boyunca suç işlememesi gerektiği görünüyorken, bu 5 yıl içerisinde bana şiddet uyguladığı için para cezası aldı. Eşimin ikamet adresi en son beraber ikamet ettiğimiz konutta kalmış. Ancak mahkemeden gelen yazılar kendisi orada olmadığı için teslim olunamamış ve polisler kendisine ait herhangi bir adres, bir bilgi bulamamış. Bulamadıklarına dair mahkeme dosyama yazı göndermişler. Şiddet şikayetimle ilgili ifadesi alındığında da; benim ondan ayrılmak istemem sebebiyle bulunduğumuz konuttan gittiğini, vucudumdaki izleri ısırarak sevme amacıyla yaptığını söyleyerek yalan şekilde ifade etmiş. Davam çekişmeli ve kendisinden hiçbir şekilde davaya yanıt alınamadı, izine ulaşılamadı. Müşterek çocuk yok, ortak mal yok, nafaka, tazminat talebim yok. Davam te
k celsede biter mi çekişmeli olmasına rağmen? Yada bitmezse davanın seyri nasıl olur tahminen ? Şimdiden teşekkür ederim ilginize.