Mesajı Okuyun
Old 27-02-2007, 11:41   #95
Av.Mehmet Saim Dikici

Sanıyorum bir yanlış anlaşılma var. Sayın Hekimbaşı tanıdığımız kadarıyla aydın bir kişidir. evlilik içi tecavüz yahut şiddete izin verebilecek bir yapıda olmayacağı neredeyse kesin gibi.. O halde neyi anlatmak istiyor cümlelerini bir kez daha okuyalım:

Benim anlayabildiğim kadarıyla şunu demek istiyor:

"Evlilik kurumunun yapısı gereği ev içinde yaşananların mahremiyeti vardır ve üçüncü kişiler özel alana giremeyeceği için yaşananlar, sağlıklı ve net olarak değerlendiremez. Sadece onların anlattığı kadarıyla yetinmek zorundadırlar. Evlilikte eşler iki kişidir. Eşler arasındaki çatışma ise doğal olarak bu iki kişi arasında cerayan etmektedir. Mahkemeye intikal eden bir olayda eşlerden birinin yalan söylemeyeceğinin garantisi yoktur. Kocasına kızgın olan yahut intikam almak isteyen bir eşin çok rahatlıkla "zorla tecavüze maruz kaldım" iftirasını atması mümkündür. Çünkü, eşler arasındaki cinsel ilişki doğaldır ve her zaman için mümkündür. Bu ilişkilerden her hangi birisinden sonra tecavüz iddiası dile getirilebilir. Hukuk, kurallarını koyarken bu tür olayların da mümkün olabileceğini hesap edebilmelidir. Karar verirken olay her yönüyle incelenmelidir. Salt iddia ile yetinilmemelidir. "

Sanıyorum bu yönde bir itiraz dile getiriyor.