Mesajı Okuyun
Old 18-07-2011, 17:20   #1
şeymanur

Varsayılan Daha önce yapmış olduğumuz protokol bana hak sağlar mı? Boşanma davası açarsam haklarım nelerdir?

2007 yılında eşimle protokol düzenleyerek malları eşit bir şekilde paylaşarak boşandık.ikimizinde gidecek yeri olmadığı için ve mülkün satışı gerçekleşmediği için aynı evi paylaşmaya devam ettik.daha sonra çok pişman olduğunu söyledi birde evli bir kızım olması nedeniyle bu yaşta böyle birşeyi yakıştıramadım ve geri barışarak tekrar nikah kıydık.fakat eşim bir süre sonra yine telefonda başka bir kadınla mesajlaşmaya ve konuşmaya başladı üstelik telefonumda kadının bana hakaret içerikli mesajları var.23 yıllık evliyiz fakat 13 yıldır aramızda sürekli bu ve buna benzer huzursuzluk yaşıyoruz çocuklarımda bu durumdan etkileniyor ve ben artık bu evliliği daha fazla sürdürmek istemiyorum.Benim annemde babamda vefaat etti.yani ne gidecek bir yerim ne de maddi gelirim var ilkokul mezunuyum her yerde iş te bulamıyorum evlendiğimizde hhiçbirşeyi yoktu herşey evliliğimiz süresince oldu.birde söylediğim gibi daha önce düzenlenip kendisi tarafından imzalanmış bir protokol var.Tek taraflı boşanma davası açtığım taktirde protokol birşeyler alabilmeme yardımcı olurmu yada eğer olmazsa ben ne alabilirim nasıl alabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim çok çaresizim.Bu siteyi kızım söyledi şu an ona yazdırıyorum.Şimdiden Allah Razı Olsun