Mesajı Okuyun
Old 13-03-2009, 10:36   #18
av_fguz

Katkılarınız için teşekkür ederim.Ben davayı herhangi bir yetki almadan açmıştım.Ancak şimdi yetki konusunda biraz ikileme düştüm.Sözkonusu yetki icra memurluğundan mı yoksa icra hakimliğinden mi alınmalıdır?İİK.Mad. 94/2 hükmüne göre yetkiyi icra müdürlüğünden almam gerektiği anlamı çıkıyor.Ancak ben yetki almadan önce davayı açmış olduğumdan sonradan aldığım yetki davanın seyrini ne yönde etkileyecektir?Ayrıca ben davacı olarak alacaklı müvekkili gösterdim ancak takip borçlusu ve arsa sahiplerini ise davalı olarak gösterdim.İcra müdürlüğünün takip borçlusu adına dava açmak üzere yetki vermesi halinde sanırım açmış olduğum dava reddedilecektir.Davanın ilerleyişini elimden geldiğince siteye taşımayı düşünüyorum.Aslında hepimize faydası dokunabileceğine inanıyorum.Çünkü nedendir bilinmez son günlerde adına kayıtlı malvarlığı bulunmayan ama kısa sürede inşaat yapan ve bitiren müteahhit borçlularda bir artış gözlemlemekteyim.Bununla başa çıkmanın en kolay yolu sanırım budur.Kolaylıklar dilerim.