Mesajı Okuyun
Old 07-10-2006, 16:37   #12
ismail aksu

Sayın Sehper,
Boşanmaya sebep olacak olaylarda adaletin yerini bulması için türlü çabalar sarfeden Avukatların karşılaştığı bu usuli soruna değindiniz için teşekkür ederim.Ben de hiç derdest dava varken ikinci bir boşanma davası açmadım.Karşılaştığım ilk uygun durumda açmayı düşünüyorum.Ancak,açtığımda bana gülerler mi bilmem.Zira, Trafik kazasında kusur oranının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınması talebime çok gülen Hakim'le dahi karşılaştım.(Adli Tıp'ın trafik kazalarına bakmadığı gerekçesi ile..... Her halde Adli Tıp'ı sadece saç,kıl tüy,kan vs. incelemesi yapan bir yer zannediyor) Biliyorsunuz ki,ülkemizde Avukatlar olarak bizim görüşümüz pek önemli olmayıp,Yargıtay'ın görüşü önem arzetmektedir. Bu hususta Yargıtay ne der bilemeyiz.Biz henüz,Yasama organınca yapılacak yasalara, Yargıtay'ca konulacak kurallara etki edip,adaletin yerini bulması için değer katabilecek konumda olmayıp, Yasama Organınca ve en önemlisi Yargıtay'ca konulmuş kuralları Mahkeme'ler önünde dile getirmekle görevli konumundayız.İzin verilmiş,kabul görmüş konumumuz ne yazık ki budur. Saygılarımla,