Mesajı Okuyun
Old 13-05-2010, 21:24   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
ben yazın netten bırı ıle tanıstım ve kısa sure konustum daha sonra ıletısımde bulunmak, gorusmek ıstemedıgımı soyledım ama tehdıt ettı benımle devam edeceksın gorusmeye dedı benım hakkımda adresımı-okulumu-telefon numaraları ve kısısel genel bılgılerı bıldıgı ıcın senı bulurum kacırırım aılene herkese benımle beraber oldugunu soylerım gıbı bırcok tehdıt ettı. cok korktum daha sonra olayı ablama anlattım ve aradı bı daha arama dedı tamam demısti ben telefonlerımı degıstırdım msn kapattım. sımdı benı face den bulmus eklemıs red ettım kapattım cok korktum yıne cok kotu oldum. cınayetler cok duyuyoruz rededılen kısıler olduruyorlar. adresımı bılıyo ben o bırsey yapmadan neler yapabılırım yardımcı olur musunz lütfen?

Savcılığa suç duyurusunda bulunarak, olayları detaylı bir şekilde anlatmalısınız. Sizi tehdit eden şahsın telefon numarasını, IP numarasını ve kendi telefon numaralarınızı bildirip; şahıs tarafından aranıp aranmadığınızın tespit edilmesini talep edin. Cep telefonunuza veya bilgisayarınızda şahıstan gelen mesajlar varsa silmeyip, savcılığa bildirmenizi öneririz. En azından korkup, susarak belaya davetiye çıkarmamışsınız.

Ama bundan sonra yapacağınız ilk işin bir meslektaşımızdan profesyonel destek almak olduğunu da hatırınızda tutun, lütfen.