Mesajı Okuyun
Old 25-05-2010, 13:33   #1
Konuk

Varsayılan babalık görevini yapmayan boşanmış eşe babalık davası

Merhaba,ben 30 yaşında bir bayanım.13 yıl önce annemle babam şiddetli geçimsizlik ve dayak nedeniyle boşandılar.Ben o sırada Lise 2. sınıfa gidiyordum (17 yaşındaydım.).Babam çok içki içen,içince de kendini kaybeden biri olduğu için ondan korkardım ve annemin yanında kaldım.Göçmenlere 20 yıl ödemeli evlerden biri kura ile bize çıkmıştı annemle bu eve taşınıp, oturduk,bu esnada babamı hiç görmedim.Hiç aramadı.3 yıl önce de oturduğumuz ev onun olduğunu,evden çıkmamızı istediğine dair bize dava açmış fakat evin 4 kişiye ait olduğunu (annem,ben,abim ve babam) tapuda ıspatladık ve davayı kazandık.Yani bizi evden çıkaramadı.şimdide 13 yıl boyunca biz oturduğumuz için, onun da hakkı olduğu için bu zaman dilimi süresinceki hakkını karşılamak için kira bedeli davası açmış..Ben de kızı olarak 13 sene boyunca eğitim,evlilik(düğün),sağlık vs.. gibi durumlarımda babalık görevlerini yerine getirmediği için maddi manevi babalık davası açmak istiyorum. Bunu yapabilirmiyim?Ne yapmam gerekiyor?Ve hangi mahkemeye gitmem gerekiyor?Lütfen bana yardımcı olun..Şimdiden teşekkürler.