Mesajı Okuyun
Old 27-03-2010, 17:53   #33
Av_Mustafa

av.sebahattin bey,ben son mesajımda zaten hatalarımı kabullenmiş meseleyi kapatmıştım.sizin tekrar benim yanlışlarımdan bahsederek meseleyi açmanızı anlayamadım.ayrıca zaten mesajlarımı okursanız ben şahsım adına hiç konuşmadım.arkadaşımın dilekçelerini de onun şahsı adına yazdım.fakat kim ne derse desin ki,bu konuya genel anlamda bakarsanız,başta biz avukatlar olmak üzere tüm insanlığı ilgilendiren bi,r konu.ben de başta müstakbel avukat olarak ve daha sonra sade bir vatandaş olarak üzüntülerimi ve kızgınlıklarımı dile getirdim.üslubum vs.konularda da hatalarım olmuş olabilir ve zaten bu konuda hatamı kabul ettiğimi, yukarıdaki mesajlarımı okursanız görürsünüz.sanırım siz tüm mesajları değil,bi kaç mesajı okuyup cevap yazmışsınız.lütfen meseleyi tam anladıktan sonra müdahale ediniz ve yine lütfen size düşmediği halde bana bu şekilde tavsiyelerde bulunmayınız.

Alıntı:
Size (avukat olduktan sonra) tavsiyem, tarafların yaşadığı husumetin dışında kalmanızdır. Aksi halde, vekaleten küfredersiniz, vekaleten kavga edersiniz. Ama maalesef asaleten zarar görürsünüz.

Alıntı:
Madde 63 - (1) Baro levhasında yazılı bulunmayanlar ve işten yasaklanmış olan avukatlar, şahıslarına ait olmayan dava evrakı düzenleyemez, icra işlemlerini takip edemez ve avukatlara ait diğer yetkileri kullanamazlar. Baro levhasında yazılı bulunmayanlar avukatlık unvanını da taşıyamazlar. (Ek cümle 4667 - 2.5.2001 m.40) Şu kadar ki, baro levhasındaki kaydı yirmi yılı dolanlardan, bürosunu kapatarak vergi kaydını sildiren avukatlar durumları hakkında bilgi vermek ve baroya karşı görev ve yükümlülüklerini yerine getirmek koşuluyla sadece avukat unvanını kullanabilirler.

ayrıca yukarıdaki maddedeki eylemleri ben yapmışmıyım yapmamış mıyım, tartışmaya bile değmez.mesajlarımın tamamını okursanız görürsünüz.

saygıyla..