Mesajı Okuyun
Old 04-11-2008, 19:16   #13
Av. Songül Uslu

Yürüyüşün yapılacağının belirtildiği saatten on dakika önce adliye önündeydim ve benim gibi birçok kişi vardı. Yürüyüşün yapıldığını bilende yoktu. Buda yürüyüşün söylenen saatten çok daha önce yapıldığını göstermektedir. AYRICA ŞUNUDA BELİRTMELİYİM Kİ YÜRÜYÜŞÜN YAPILDIĞINI ÖĞRENMEK BİR NEBEZE OLSA İÇİME SU SERPTİ.

Belirtilen saatte yürüyüşün yapılması halinde daha etkin bir katılım sağlanacağı ve daha etkili bir ses çıkacağı aşikar. Bu konuda haasiyet gösterilmemesi bence eleştirilmek için yeterli ama söylemlerim eleştirinden çok daha fazlasının yapılması adına.

Av. Cengiz Kaya meslekdaşıma yapılanı kınamak ve bu tür eylemlerin önüne geçmek için başkaca girişimlerde bulunması gerekmekte. Sayın meslekdaşım Av. Cengiz Kaya'nın adını avukat odalarından birine vermek dışında, ki benim için çok anlamlıydı, daha müspet sonuçların alınacağı girişimlerde bulunulmalı, bunun için baskı yapılmalıdır. Zira baro demek önemli bir baskı gurubu demektir ki bu konuda baskı grubu olmak bir yana pasif kalan baroların eleştirilmesi çok doğaldır.

Mesleğini yapmak dışında başka bir gayesi olmayan bizlerin bu tarz eylemlerle karşılaşmaması için bir çalışmanın yapılmıyor olması sizce büyük bir yanlış değilmidir? Yarının çok geç olacağının açık olduğu bir konuda sizce bugün hala bir değişikliğin olmaması korkutucu ve acı değilmidir?

Hak ve hukuk adına hizmet eden avukatların hak ve hukuktan yoksun olması, hukuki koruma ve güvencesinin olmaması acı değilmidir?

Saygılarımla;