Mesajı Okuyun
Old 03-11-2012, 11:08   #6
Av. Engin EKİCİ

Varsayılan Hak Ve Hukukun Küçümsenmesi Mi, Adalete Erişimdeki Zorluklara Dikkat Çekmek Mi?

Avukatların kendi arasında şakalaşma vesilesi ettiği "Kavilizm" ifadesinin bir gün soruşturma -ve bilemiyoruz ileride belki kovuşturma- konusu olabileceği kimsenin aklının ucundan geçmezdi ama "iyisi mi bundan dolayı bir de dava açılırmış, düşünsenize" şeklinde latifelere konu olurdu.

Şimdi bu gerçekleşti ama soruşturmada şüpheli (!) Ömer KAVİLİ değil savunmanın ta kendisidir. Eğer iddia edildiği gibi soruşturmaya konu yazışmalarda Sayın KAVİLİ'nin hak ve hukuku küçümsediği zehabına kapılmış olsa idim bu konudaki eleştirilerimi bizzat kendisiyle paylaşırdım.

Dava açılıp açılmayacağını izleyip göreceğiz ama sadece internet yazışmalarından yola çıkarak fikir ve eylem birliği yapıldığı sonucuna nasıl varılıyor olduğunu hukuki gerekçeleriyle nasıl izah edeceklerini de merak ediyorum doğrusu.

Not: Sayın KAVİLİ hakkında yakın zamanda verilmiş bir hükümde hukuki olmayı bırakın hiçbir gerekçenin ileri sürül(e)memesi de hatırlardan çıkmayacaktır.

Saygı ve kaygılarımla..