Mesajı Okuyun
Old 02-11-2012, 10:46   #2
Av.Bülent Özkan

Varsayılan kavilizm soruşturması

Sevgili Arkadaşlar;

Bu gün okuduğum haberle şoka uğradım.

Habere göre; sitemizin değerli üyelerinden Av. Ömer Kavili hakkında soruşturma açıldığı yazılı. Kendisi hakkında bir soruşturma daha açılması sürpriz değilZaten Ömer Bey, hakkındaki yargılama tutanaklarına kadar sitede yayınlıyor.

Ancak bu seferki soruşturma diğerlerinden farklı. Doğrusu ben pek anlam veremedim.

Haberin özeti aynen şöyle girilmiş: İSTANBUL Barosu Avukat Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı Avukat Ömer Kavili hakkında, kendisini bütün avukatların hamisi olarak tanıttığı ve kendilerini ‘Kavilist’ olarak tanıtan avukat grupları ile ‘Kavilizm’ olarak adlandırılan görüşleri hususunda ortak fikir ve eylem belirlemeye çalıştığını iddia eden Cumhuriyet Savcısı UG’un şikâyeti üzerine ‘Yargı görevini yapanı etkileme iddiasıylaSORUŞTURMA başlatıldı.

diğer ayrıntılar için aşağıdaki linke bir göz atın
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21834610.asp

Haberde ayrıca sitemizdeki Av. Ömer Kavili yazılarına da atıf yapılmış. Ancak site ismi www.turkhukuksitesi.net olarak yazılı.

Kavilizm diye bir akım doğmuş demektir. Yeni akım çok taraftar toplar mı bilemem ama bu soruşturma son derece ilginç ve takip edilmeye değer. Ancak vara yoğa da soruşturma açılmaz ki diye bir cümle akıldan geçiyor.

Selamlarımla..