Mesajı Okuyun
Old 11-11-2009, 22:05   #3
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan abcd
komşumuzun oğlu sevgilisi ile cinsel ilişkiye girip kızı halime bıraktı ve kızın kendi ailesinin rızası olmadığı için çoçuğun ailesinin evine kaçarak yerleşti. iki aile daha sonra ortak karar verip düğün yapıp barıştılar ama hala kayınvalide yanında yaşıyorlar. yaşadıkları evde erkeğin 2 bekar abisi, felçli bir babası ve annesi yaşıyor. ve sürekli olarak hepsi kızın üstüne gidip kızı psikolojik olarak yıpratıyorlar, kızı tehdit ediyorlar kız doğum yaptıktan sonra 3 hafta kadar hastanede psikolojik tedavi altında kaldı ve taburcu edildi ama ailenin hala baskısı var kıza karşı( ben kzıın hayatına son vermesinden endişe ediyorum).kzıın kendi ailesine kızın kendisi problem çıkartıyor gibi anlatıyorlar bu durumda kızın ailesi de birşey diyemiyor, kızlarını savunmuyorlar. kız çok çaresiz bir durumda. böyle bir durumda biz komşuları olarak çok üzülüyoruz bizlerin elinden gelen bir durum olabilir mi? neler yapılabilir böyle bir durumda?

Sayın katılımcı, sözettiğiniz kişinin polise ya da Cumhuriyet Savcılığı'na başvurma olanağı yok mu? Bu kişi sizden mi yardım istedi?