Mesajı Okuyun
Old 01-04-2012, 20:06   #1
tiryakim

Varsayılan Firma 500 TL vermek İsteyince

Otobüste kaybolan bavulu için tazminat davası açtı

İzmir Barosu avukatlarından Özge Cılasun, otobüste kaybolan ve içerisinde eşyaları bulunan bavulu için suç duyurusunda bulunarak tazminat davası açtı Tatil için İstanbul’a giden avukat Cılasun, 5 Mart’ta,İzmir’e dönmek için bir otobüs firmasından bilet aldı. İzmir’e indiğinde, bagajdan bavulunu almak için görevliye kuponunu verdi. Tüm aramalara rağmen görevli avukat Özge Cılasun’un bavulunu bulamadı. Otobüs firması, avukat Cılasun’a, bir hafta içerisinde bavulunu bulup kendisine ulaştıracağını söyledi. Aradan iki hafta geçmesine rağmen bavulu bulunamayan Özge Cılasun, firma yetkileri ve çalışanlarını ’Güveni kötüye kullanma’ suçundan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet etti. Avukat Cılasun, kaybolan bavulunun içerisinde dava dosyası bile olduğunu, 350 lira değerinde parfümünün de bulunduğunu öne sürdü. ’ANNEANNEMİN HEDİYESİ BROŞ DA VARDI’ Avukat Cılasun savcılığa verdiği dilekçesinde şöyle dedi: "Bavulumun kaybolduğuna dair tutulan tutanağı, aslı gibi bile yapmadılar. Beş günlük tatile gittiğim için yanıma bir çok kıymetli maddi ve manevi değeri olan eşya aldım. Bavulumun içerisinde, anneanemin verdiği değerli broş bile vardı. Anneanmem, ailede okuyan tek kız olduğum için onu bana hediye etmişti. Broşun benim için değeri çok büyük. Bu olay, beni çok mağdur etti. Firma gerekli özeni göstermedi. Görevli dikkatli davranmayıp bavulumu başkasına teslim edilmesi nedeniyle maddi ve manevi zarara uğradım. Bu nedenle adını belirttiğim şirket çalışanlarının cezalandırılmasını istiyorum." Avukat Özge Cılasun firmanın olayı kapatmak için 500 lira para önerdiğini, oysa kaybolan bavulunda sadece parfümünün 350 lira olduğunu, bu nedenle 3 bin lira maddi, bin lira manevi toplam 4 bin liralık tazminat davası açacağını söyledi. Savcılık, Cılasun’un şikayet dilekçesini kayda aldı.

Kaynak : http://haber.icrada.net/540-firma-500-tl-vermek-isteyince-haber.html