Mesajı Okuyun
Old 12-11-2015, 11:16   #7
Av.A.Aksoy

Alıntı:
Yazan eşitlik mi
İnternette bulunan bir çok forumda hukuki görüşler gerek uzman kişiler tarafından verilen gerekse sağdan soldan kulaktan dolma bilgilerle cevapların verildiği forumlarla dolu.Bunlar da tüm meslektaşlarımız tarafından malumu olunan bir durum.

Avukatlık mesleğinin mal alım satımı yapılmadığı,sermayenin bilgi olduğu bir meslek olduğunu düşündüğümüzde,bilginin aleni olarak paylaşılmasının mesleğe zarar verdiğini düşünmekteyim.

Hatta benim aklımda olanı söyleyeyim size,bu sitede her ne kadar hukukçu olmayan kişilerin yazımınına açık bir forum olmasa da okunabilirliğinin meslektaş olmayan kişiler tarafından mümkün olması bile açıkçası bana ters geliyor.Gerekirse üyelik ücreti alınsın ama bizim meslektaşlar olarak aramızdaki diyaloglardan pay çıkartıp,sağda solda o kulaktan dolma denilen diyaloglara da böylelikle müsaade etmemiş oluruz ve danışmanlık mevzusundaki ücreti de böylelikle gerçek anlamda işlenebilir hale getirebiliriz diye düşünüyorum.Çünkü bu site gerçek anlamda türkiyede gerek bildirilen görüşler gerek meslektaşlar arasındaki diyaloglar açısından tek olan bir site.
Yönetime bu konuda da bir öneri yapmış olayım bu cevabımla
Saygılarımla.

Tam da bunu kastetmiştim ben de. THS'nin üyelik ücreti istemesi konusuna şu anda bir yorum getiremeyeceğim fakat bahsettiğiniz gibi gerek meslektaşlar arasında gerek dava dosyalarına eklediğimiz delillerde THS'de yapılan yorumlar, bilgi paylaşımları, eklenmiş emsal kararlar kullanılıyor. Buna istinaden dediğiniz üzere buradaki bilgileri avukat desteği olmaksızın kendi takip ettikleri dosyalarında kullanan vatandaşlar mı dersiniz, okuduklarından yola çıkarak iş-işlem yapan mı dersiniz hepsi gırla.

Demem o ki forumlar ya da kendi çevremizden insanlarla olan diyaloglarımızda yapılan görüşmeler amacını aşıyor. Evet avukatlık mesleği bilgi gücüne dayanan ve bilginin kazandırdığı bir meslek olup eş-dost-akraba ya da yardımlaşma platformlarının kötüye kullanıldığı kanaatindeyim. Misal, her ne kadar THS üyelik olmadan gereği gibi kullanılamasa da gerçek anlamda bir kontrol olmadığını düşünüyorum.

Konuya katılım sağlanabilirse daha memnun olurum. Teşekkürler